У Сирії десятки загиблих після бомбардування мечеті
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

У Сирії десятки загиблих після бомбардування мечеті

Удару могли завдати як російські, так і американські літаки

У Сирії десятки загиблих після бомбардування мечеті
фото Твіттер Julian Röpcke

Про 42 загиблих і десятки поранених повідомляє Сирійський центр моніторингу за правами людини після авіаудару по мечеті в селищі Аль-Джина на півночі Сирії. Про це пише Reuters.

На момент бомбардування у мечеті відбувалася вечірня молитва, тому переважна більшість убитих ─ мирні мешканці.

Село розташоване в одному з головних районів Сирії, утримуваних повстанцями, які протистоять урядовим силам Башара Асада ─ провінція Ідліб і західні частини провінції Алеппо. Населення Аль-Джини складається переважно з біженців, зазначає агентство.

У цьому районі авіаудари наносили і американські літаки, і літаки Сирії та Росії.

Журналіст німецького видання «Bild» Julian Röpcke написав у своєму Twitter, що в авіанападі підозрюється Росія, кількість загиблих зросла до 62 людей, а поранених ─ до більш як двох сотень.

Пізніше він дописав у коментарі, що є натяки на Сполучені Штати як на винуватця бомбардування.

«Якщо це правда, то це один із найстрашніших погромів з боку західних військових сил за всі 6 років війни», ─ пише журналіст.

Як відомо, війна в Сирії почалася в 2011 році з протестів проти президента Асада. В результаті громадянського конфлікту ІДІЛ захопила величезні ділянки території, змусивши сотні тисяч людей перетворитися на біженців.

У вересні 2014 року операцію проти ІДІЛ почали США. У вересні 2015 року до конфлікту в Сирії приєдналася Росія, у серпні 2016-го ─ Туреччина. За 6 років у цій війні загинуло понад 321 тис. людей і 145 тис. зникли безвісти.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло