Сербські політики навідалися до окупованого Криму

Сербські політики навідалися до окупованого Криму

МЗС викликало посла Сербії через візит депутатів до Криму

Сербські політики навідалися до окупованого Криму
фото srpskanarodnapartija.rs

Міністерство закордонних справ України викликало посла Сербії для пояснень щодо поїздки групи сербських парламентарів в окупований Крим.

Про це на брифінгу заявила речник МЗС України Мар'яна Беца, повідомляє «Укрінформ».

«Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує поїздку групи сербських парламентарів в окупований Крим. МЗС сьогодні викликав посла Сербії для надання пояснень з цього питання», ─ сказала Беца.

Конфлікт виник після того, як сербський політик, глава проросійсько партїї  Ненад Попович відвідав окупований Крим і заявив, що півострів ─ це частина Росії. Разом з ним Крим відвідала группа проросійських парламентаріїв.

Виступаючи у будівлі парламенту Симферополя, Попович заявив: «У серцях людей, які живуть як в Криму, так і в Росії, Крим завжди був невід'ємною частиною Росії».

За словами Поповича, кримське питання вирішено, а повернення півострова Україні неможливо.

Яким чином депутати потрапили на територію Криму, не повідомляється. Іноземці мають право в'їжджати на півострів тільки з території України.

Мар’яна Беца під час брифінгу наголосила, що згадані сербські політики демонстративно порушили українське законодавство, а також норми міжнародного права. У МЗС заявили, що дії сербських представників суперечать офіційній позиції вищого керівництва Сербії, котре виступило проти анексії українських територій Росією.

Як відомо, Сербія не раз запевняла, що не збирається приєднуватися до санкцій ЄС проти Росії і не має наміру відмовлятися від співпраці з Москвою.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло