Манафорт намагався приховати $750 000, отриманих від Януковича

Манафорт намагався приховати $750 000, отриманих від Януковича

Виведення грошей в офшори дає підстави для кримінального провадження

Манафорт намагався приховати $750 000, отриманих від Януковича
Фото nbcnews.com

Сергій Лещенко, народний депутат із фракції БПП, оприлюднив документ, який, за його словами, дає підстави для початку кримінального переслідування Пола Манафорта ─ як в Україні, так і в США. Про це повідомляє The New York Times.

Манафорт намагався приховати виплати, пов’язані з роботою на колишнього президента України В.Януковича. Документ включає рахунки, з яких видно, що $750 тис. було перенаправлено в офшори під виглядом сплати за комп’ютери.

«Гроші було перераховано на рахунок Пола Манафорта в банку штату Вірджинія. Як був оформлений цей платіж? Манафорт отримав ці гроші з рахунку офшорної компанії, зареєстрованої в Белізі, сам рахунок був відкритий в Киргизстані в місті Бішкек», ─ розповів Лещенко в статті на «Українській правді».

Депутат уточнює що документ, який потрапив у розпорядження ─ це договір, за яким була здійснена одна з 22 виплат Манафорту, що згадується в «Чорній бухгалтерії» ПР. Ідеться про запис від 14 жовтня 2009 року, згідно з яким американцю виплатили 750 тисяч доларів. Схема виплат, на думку Лещенка, має всі ознаки злочину.

«Відмиті» в Киргизстані гроші приходили на рахунок Манафорта в американському банку Wachovia Bank, а сама транзакція здійснювалася в доларах. На розслідування даного злочину поширюється юрисдикція ФБР США.

Нагадаємо, Пол Манафорт понад десятиліття був політичним консультантом Віктора Януковича та «Партії регіонів» перед тим як стати керівником виборчої кампанії Дональда Трампа.

Манафорта усунули від керування виборчою кампанією Трампа в липні 2016 року, коли випливли факти, що він міг незаконно отримати $12 млн за роботу на Януковича.

Як повідомлялося, донька Манафорта підозрює батька у причетності до вбивств на Майдані. Зі зламаної хакерами переписки випливає, що Манафорт міг виступити організатором розстрілу Небесної сотні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло