Торгівельна блокада ОРДЛО: попередні макроекономічні прогнози від Нацбанку
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Торгівельна блокада ОРДЛО: попередні макроекономічні прогнози від Нацбанку

Відбулося позачергове засідання комітету НБУ з монетарної політики

Торгівельна блокада ОРДЛО: попередні макроекономічні прогнози від Нацбанку
Фото прес-центр НБУ

20 березня у Національному банку відбулося позачергове засідання комітету з монетарної політики, де було узгоджено оновлені прогнози Національного банку на 2017-2018 роки з урахуванням ефекту торговельної блокади тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей.

У той же день, повідомляється в прес-релізі Нацбанку, відповідні прогнози отримав МВФ для ознайомлення задля перегляду макроекономічних прогнозів програми співпраці Фонду з Україною.

Національний банк прогнозує, що внаслідок торговельної блокади темпи економічного зростання у 2017 році можуть бути нижчими, ніж у січневому прогнозі, на 1.3 п.п.

Спричинили це, у першу чергу, захоплення терористами підприємств, що діяли в українському правовому полі. На думку аналітиків НБУ, внаслідок розриву ланцюгів виробництва і постачання готової продукції значно скоротиться випуск продукції металургії та видобувної промисловості, коксу, електроенергії.

Негативний ефект від блокади, зазначають у НБУ, можна компенсувати за рахунок інших чинників, насамперед – більш сприятливої цінової кон’юнктури на зовнішніх ринках для товарів українського експорту (металів, залізної руди, зернових). Чистий позитивний ефект на економічне зростання від сприятливої ситуації на зовнішніх ринках становитиме близько 0,4 п.п.

Взявши до уваги ефекти від блокади та сприятливої зовнішньої кон’юнктури, Національний банк переглянув попередній прогноз економічного зростання у 2017 році з 2,8% до 1,9%.

Водночас члени комітету НБУ з монетарної політики не прогнозують суттєвих змін щодо інфляції (9,1% у 2017 році та 6,0% у 2018-му).

Вплив блокади на обмінний курс гривні теж має буде обмежений.

За оцінками Національного банку, внаслідок розвитку ситуації на сході країни скоротиться експорт металургійної продукції та збільшиться імпорт вугілля. У результаті дефіцит поточного рахунку платіжного балансу може погіршитися приблизно на $1,8 млрд.

Задля пом’якшення впливу торговельної блокади на валютний ринок Нацбанк планує скоротити обсяг купівлі іноземної валюти на міжбанківському ринку, залишаючи більше валюти на ринку і сприяючи звуженню коливань курсу гривні. Відповідно, це має зменшити прогноз обсягу міжнародних резервів до $20,8 млрд на кінець 2017 року (січневий прогноз – $21,3 млрд) та до $25.9 млрд на кінець 2018-го (січневий прогноз – $27,1 млрд).

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло