М’ясний скандал у Бразилії: чиновники видавали підроблені сертифікати якості

М’ясний скандал у Бразилії: чиновники видавали підроблені сертифікати якості

Євросоюз обмежує експорт бразильського м’яса на свій ринок

М’ясний скандал у Бразилії: чиновники видавали підроблені сертифікати якості
Фото pixabay.com

У п'ятницю федеральна поліція Бразилії здійснила рейд у виробників фасованого м'яса, таких як JBS SA і BRF SA, а також у десяти дрібних компаній, у справі про підкуп чиновників зі сфери охорони здоров'я та приховування антисанітарних умов зберігання продукції. Про це пише Financial Times.

Поліція заарештувала понад 30 осіб, підозрюваних у злочинній діяльності з продажу прострочених і канцерогенних м’ясних продуктів. Розслідування зайняло близько 2 років. За даними комісії, злочинці вступили в змову з представниками наглядового органу Мінсільгоспу Бразилії, які за хабарі видавали сертифікати якості без відповідної перевірки. Спецоперація стала наймасштабнішою в історії країни ─ в ній взяли участь близько 1100 правоохоронців.

Влада Бразилії заявляє, що не має інформації про те, що недоброякісна продукція могла направлятися на експорт.

Після того як розгорівся скандал, міністр сільського господарства Бразилії Блайро Маггі сказав, що уряд припинив експорт тільки з 21 заводу із 4800 м'ясопереробних заводів, які працюють, за його словами, за високими стандартами.

Повна заборона на експорт бразильського м'яса стане «катастрофою», сказав Маггі.

«Я сподіваюся, я працюю над тим, щоб цього не сталося», ─ сказав міністр журналістам біля свого офісу в столиці країни. Скандал може завдати серйозного удару по одному з небагатьох прибуткових секторів Бразилії.

Євросоюз відреагував на «м’ясний скандал». За словами представника Єврокомісії Енріко Брів, Європейська комісія ретельно контролює імпорт м'яса з Бразилії. Будь-які компанії, замішані й визнані винними в шахрайстві, втратять доступ на європейський ринок.

Він також підкреслив, що скандал не вплине на процес переговорів між ЄС і південноамериканським торговельним блоком Mercosur про угоду щодо вільної торгівлі.

Представник європейської сторони зазначив, що майбутня угода не знизить, а тільки посилить високі вимоги регуляторів у плані стандартів безпеки харчових продуктів та імпорту сільськогосподарської продукції.

Раніше з цих же причин імпорт бразильського м'яса був обмежений державами Південною Кореєю, Китаєм і Чилі. Бразилія вважається одним із найбільших у світі виробників яловичини і постачає свою продукцію в 150 країн.

За даними галузевих груп, Бразилія в минулому році експортувала м'яса птиці на $6,9 млрд і яловичини на $5,5 млрд по всьому світу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло