Борги ФГВФО і НБУ повернуть колектори

Борги ФГВФО і НБУ повернуть колектори

Компанії відбирали за новими критеріями, щоб із боргами банків-банкрутів працювали лише професійні колектори

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб домовився про співпрацю з 11 колекторськими компаніями, які відібрали на конкурсі.

Про це повідомляє UBR.ua.

Згідно з інформацією видання, колектори почнуть займатися простроченими боргами 63 банків-банкрутів вже цього тижня, відразу після того як Фонд передасть їм електронні реєстри боржників. У цих реєстрах – дані щодо 530 000 готівкових та карткових кредитів, овердрафти, залишки заборгованості за споживчими заставними кредитами. Також колекторам доручать розшукати майже 7000 боржників по автокредитах.

Загальний портфель переданих кредитів – майже 17,5 млрд грн. Це рекордна сума за два роки роботи Фонду з компаніями в частині повернення проблемних боргів.

«Мета Фонду і держави зрозуміла – значне поліпшення якості портфелів, і, як наслідок, їхньої ціни. За допомогою колекторів прагнуть підвищити кондицію проблемних кредитів для подальшого продажу», – зазначив UBR.ua гендиректор компанії «Укрборг» Ігор Прихід.

Щоб із боргами банків-банкрутів працювали лише професійні колектори, Фонд спочатку посилив процедуру акредитації, критерії для якої прописували спільно з учасниками ринку та Асоціацією колекторського бізнесу України після консультацій з Американською торговою палатою, ЄБРР і Світовим банком.

Жорстка процедура відбору не дозволила вийти на ринок компаніям-одноденкам, які не мають технічного забезпечення, кол-центрів та кваліфікованого персоналу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло