Eni з «Газпромом» домовились щодо співпраці
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Eni з «Газпромом» домовились щодо співпраці

Меморандум про взаєморозуміння підписали очільник «Газпрому» Олексій Міллер і генеральний керуючий концерну Eni S.p.A. Клаудіо Дескальці

Eni з «Газпромом» домовились щодо співпраці
Фото прес-центр Газпром

21 березня у центральному офісі «Газпрому» голова правління Олексій Міллер підписав меморандум про взаєморозуміння з Клаудіо Дескальці, генеральним керуючим концерну Eni S.p.A.

Про це повідомляється на сайті «Газпрому».

Документ відображає зацікавленість сторін у аналізі перспектив співпраці в сфері розвитку південного коридору поставок газу з Росії до країн Європи. Зокрема, до Італії.

Також у меморандумі йдеться про модернізацію контрактів на поставку російського газу до Італії.

Підписання меморандуму стало можливим після того як у грудні 2016 року італійська Eni дала згоду на перенесення точки входу газу за контрактом з російським «Газпромом» з півночі на південь Італії в рамках газопроводу Poseidon. «Газпром» планує збудувати цей газопровід як продовження другої гілки «Турецького потоку», що з’єднає кордон Туреччини та Греції з Півднем Італії.

Зазначимо, п’ятирічна епопея з протистоянням Єврокомісії і «Газпрому» щодо умов роботи російської компанії на ринках країн ЄС добігає логічного кінця.

«Газпром» планує послабити свій вплив на країни Східної Європи та зробити гнучкішою систему ціноутворення на свій газ, а Євросоюз запалить «зелене» світло для «Північного потоку-2» та «Турецького потоку». Для української ГТС ця домовленість принесе більше шкоди, ніж користі.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло