The Economist опублікував новий рейтинг найдорожчих міст світу

The Economist опублікував новий рейтинг найдорожчих міст світу

Все більше дорожчають міста в Азії, американські - трохи дешевшають

The Economist опублікував новий рейтинг найдорожчих міст світу
Фото Lily Lvnatikk/unsplash

У рейтингу найдорожчих міст для життя Київ входить лише в останню десятку, розділивши 124-те місце із Бухарестом та Делі. Нове опитування, проведене дослідницьким центром Economist Intelligence Unit ─ підрозділом The Economist ─ визначило, що половина з десятки найдорожчих міст світу знаходиться в Азії.

Основне призначення цього рейтингу, який порівнює ціни на продукти і послуги в 133 містах світу, ─ допомогти міжнародним компаніям розрахувати вартість переведення персоналу в ту чи іншу країну.

Найдорожчим містом світу вже четвертий рік поспіль залишається Сінгапур, за ним традиційно йде Гонконг, однак тепер у топ-6 тільки одне європейське місто ─ швейцарський Цюріх на третьому місці. За ним ідуть Токіо (найдорожче місто світу 2012 року), Осака і Сеул (був на 50-му місці в 2010 році). При цьому умовний продуктовий кошик у цих трьох містах ─ найдорожчий у світі і майже на 50% дорожчий, ніж у Нью-Йорку. В десятку увійшли також Женева, Париж, Нью-Йорк і Копенгаген.

Найбільший приріст вартості проживання зафіксовано в Сан-Паулу і Ріо-де-Жанейро ─ ці міста піднялися на 29 і 27 рядків відповідно через високу інфляцію в Південній Америці. Тим часом британські міста Манчестер і Лондон втратили 25 і 18 рядків відповідно завдяки падінню курсу фунта стерлінгів після референдуму стосовно Brexit.

Жити в Нью-Йорку тепер на 7% дешевше, ніж у Парижі ─ ослаблення долара опустило Нью-Йорк з 9-го місця на сьоме. При цьому зростання периферійних валют вивело Веллінгтон (Нова Зеландія) і Сідней (Австралія) в топ-20 найдорожчих міст світу.

Порівняно з минулорічним рейтингом столиця Росії вище на 15 позицій (113-е місце в 2016 році). Експерти агентства пояснюють підйом зростанням курсу рубля. Схожим чином подорожчало життя в Стамбулі й Монтевідео.

Цікаво, однак найдешевші міста для життя також розташовані в Азії, зокрема, на півдні континенту.

Найдешевшим містом визнана Алма-Ата, яка потіснила Лусаку, Замбія. «Навряд чи це втішить жителів найбільшого міста Казахстану, інфляція в якому наближається до 20%. Просто інфляція виявилася меншою, ніж знецінення тенге, яке сягнуло 50% з моменту введення плаваючого обмінного курсу», ─ пишуть автори дослідження.

The Economist опублікував новий рейтинг найдорожчих міст світу

Як повідомлялося раніше, згідно з Міжнародним рейтингом доступності житла за версією Demographia, в Китаї, Австралії та Новій Зеландії сьогодні найдорожчі квартири і будинки. Також практично неможливо знайти доступне житло в Канаді. Найбільше зростання цін на житло порівняно з минулим роком зафіксовано в Лос-Анджелесі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло