Міністр МВС Франції подав у відставку після журналістського розслідування

Міністр МВС Франції подав у відставку після журналістського розслідування

Працевлаштування своїх неповнолітніх доньок коштувало Ле Ру кар’єри

Міністр МВС Франції подав у відставку після журналістського розслідування
Брюно Ле Ру
Фото twitter/Bruno Le Roux

Глава МВС Франції Брюно Ле Ру подав у відставку на тлі корупційного скандалу після публікації журналістів про ймовірне фіктивне працевлаштування його доньок, передає ВВС.

Відставка глави МВС Франції відбулася менш ніж через добу після скандальної публікації в ЗМІ. Як повідомив у понеділок увечері телеканал TMC, в період з 2009 до 2016 року обидві доньки Брюно Ле Ру, який донедавна був депутатом Національних зборів, працювали в нього як помічниці депутата. Хоча на той час вони були неповнолітніми (15 і 16 років), проте отримували солідну зарплату: всього донькам міністра виплатили близько $60 тис. бюджетних грошей.

Коментуючи рішення про відставку, 51-річний соціаліст Ле Ру сказав, що не хоче, щоб розслідування щодо роботи його доньок «підривало роботу уряду».

Як повідомив Ле Ру ввечері у вівторок, він подав заяву про відставку президенту Франсуа Олланду.

Повідомляється, що французька фінансова прокуратура вже почала попереднє розслідування за підозрою в незаконному працевлаштуванні доньок політика.

Згідно з французьким законодавством, депутати мають право брати на роботу своїх родичів, проте у випадку Ле Ру журналісти виявили, що години роботи його дочок збігалися з їх графіком навчання і проходженням практики. Це дає підстави підозрювати про можливе фіктивне працевлаштування.

Ле Ру був главою МВС Франції протягом трьох місяців і 15 днів. Новим міністром внутрішніх справ призначено Маттіаса Текле, який займав пост держсекретаря у справах зовнішньої торгівлі, розвитку туризму і справах французьких громадян за кордоном.

Нагадаємо, кандидат у президенти Франсуа Фійон зараз знаходиться в центрі схожого скандалу. Його підозрюють в тому, що він влаштував на роботу власну дружину і платив їй зарплату за роботу, яку вона насправді не виконувала.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло