Українці розробили програму, яка зламує трактори John Deere
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Українці розробили програму, яка зламує трактори John Deere

Фермери боряться за право самим ремонтувати власний трактор

Українці розробили програму, яка зламує трактори John Deere
Фото John Deere

Портал Motherboard повідомляє, що американські фермери активно використовують розроблене українцями програмне забезпечення для того, щоб зламати замки в тракторах John Deere. Чорний ринок хакерських зламів відомих тракторів зараз у розквіті.

Причина в тому, що таким чином фермери намагаються боротися із «драконівськими» замками, які виробник встановлює на свої трактори, в результаті чого фермер не може відремонтувати свій трактор «несанкціоновано» ─ він повинен зробити ремонт тільки через виробника і тільки через ліцензію. Фермери вважають це загрозою своїй незалежності, а подекуди й успішному веденню справ, коли через поламаний трактор немає можливості вести господарську діяльність.

«Польові роботи не терплять чекання, поки прийде дилер від фірми й обстежить техніку. І дасть вказівку, що і як ремонтувати», ─ скаржиться один з фермерів.

Їхні найгірші очікування ─ що компанія John Deere може вимкнути трактор дистанційно в разі виявлення порушень, і з цим нічого не можна буде вдіяти.

Зараз фермери масово зламують програмне забезпечення своїх тракторів, адже до цього вони не могли зробити навіть дрібний ремонт.

Як з'ясував журналіст Motherboard, така прошивка поширюється на піратських форумах. Вхід туди був можливий лише за запрошеннями, за яке треба було заплатити $25. На самому форумі американські фермери намагалися знайти спосіб «розблокувати» свої трактори. Як розповіли учасники форуму, більшість ПЗ зламується в Східній Європі (Україні та Польщі), а потім продається американським аграріям.

«Якщо фермер купив трактор ─ то це його власність, і він може робити з ним все, що завгодно», ─ заявляють користувачі програмою зі зламу ліцензійної угоди.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло