facebook.com
mind
Рахунки НСК «Олімпійський» заарештовані через 145 млн грн боргів

Рахунки НСК «Олімпійський» заарештовані через 145 млн грн боргів

Загалом комплекс винен кредиторам більше 2 млрд грн

Суд заарештував банківські рахунки і майно Національного спортивного комплексу «Олімпійський» через борги перед підрядниками за виконані будівельні роботи на суму понад 145 млн грн. Про це йдеться у повідомленні Державної аудиторської служби України.

В результаті звернення підрядників до суду, було прийнято рішення про стягнення з спорткомплексу боргу на суму 93 млн грн і 61,7 млн грн штрафних санкцій.

Як стверджують в Держаудитслужбі, держава не виконала своїх зобов'язань по повному фінансуванню будівництва та реконструкції стадіону до Євро-2012, а також не надало підтримку в погашенні зобов'язань.

Спорткомплекс запозичив кошти у державного підприємства «Фінансування інфраструктурних проектів» під державні гарантії в міжнародних організацій. В даний час заборгованність за договорами безпроцентної цільової позики становить майже 2 млрд 231 млн грн. Також комплекс має щорічно сплачувати 800 тис. Грн.

«На сьогодні підприємство не має достатньо обігових коштів для погашення згаданих боргів і добудови функціональної зони, оскільки його доходи мають сезонний характер і використовуються переважно на виплату заробітної плати, оплату комунальних послуг та інші видатки, пов'язані з утриманням стадіону», – наголошується в повідомленні.

Доходи НСК «Олімпійський» від проведення футбольних матчів залежать від відвідуваності футбольних матчів та останнім часом мають тенденцію до зменшення. Окрім того, за умовами договору з ТОВ «Футбольний клуб «Динамо» Київ» підприємство фактично позбавлено права  проводити матчі за участю інших футбольних команд без відповідного дозволу ФК «Динамо» Київ», тоді як спорткомплекс має статус національного спортивного закладу.