Рахунки НСК «Олімпійський» заарештовані через 145 млн грн боргів
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Рахунки НСК «Олімпійський» заарештовані через 145 млн грн боргів

Загалом комплекс винен кредиторам більше 2 млрд грн

Суд заарештував банківські рахунки і майно Національного спортивного комплексу «Олімпійський» через борги перед підрядниками за виконані будівельні роботи на суму понад 145 млн грн. Про це йдеться у повідомленні Державної аудиторської служби України.

В результаті звернення підрядників до суду, було прийнято рішення про стягнення з спорткомплексу боргу на суму 93 млн грн і 61,7 млн грн штрафних санкцій.

Як стверджують в Держаудитслужбі, держава не виконала своїх зобов'язань по повному фінансуванню будівництва та реконструкції стадіону до Євро-2012, а також не надало підтримку в погашенні зобов'язань.

Спорткомплекс запозичив кошти у державного підприємства «Фінансування інфраструктурних проектів» під державні гарантії в міжнародних організацій. В даний час заборгованність за договорами безпроцентної цільової позики становить майже 2 млрд 231 млн грн. Також комплекс має щорічно сплачувати 800 тис. Грн.

«На сьогодні підприємство не має достатньо обігових коштів для погашення згаданих боргів і добудови функціональної зони, оскільки його доходи мають сезонний характер і використовуються переважно на виплату заробітної плати, оплату комунальних послуг та інші видатки, пов'язані з утриманням стадіону», – наголошується в повідомленні.

Доходи НСК «Олімпійський» від проведення футбольних матчів залежать від відвідуваності футбольних матчів та останнім часом мають тенденцію до зменшення. Окрім того, за умовами договору з ТОВ «Футбольний клуб «Динамо» Київ» підприємство фактично позбавлено права  проводити матчі за участю інших футбольних команд без відповідного дозволу ФК «Динамо» Київ», тоді як спорткомплекс має статус національного спортивного закладу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло