Знаменита зірка-логотип пива Heineken опинилася під загрозою

Знаменита зірка-логотип пива Heineken опинилася під загрозою

Декомунізація загрожує компанії втратою багаторічного логотипу

Знаменита зірка-логотип пива Heineken опинилася під загрозою
фото Heineken

Червона зірка на етикетці пива «Heineken» несподівано виявилася символом комуністичних репресій, пише Bloomberg. Законопроект про заборону цього логотипу на всіх продуктах, включаючи знакові пивні зелені пляшки, подала правляча партія прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Закон про заборону використання комуністичної та нацистської символіки в комерційних цілях обговорюється в угорському парламенті з 20 березня.

У разі його прийняття використання червоної зірки як символу, пов'язаного з тоталітарним режимом, може бути заборонено. Зокрема, Reuters наводить слова заступника прем'єра Угорщини Жолта Шемьєна, який заявив, що логотип Heineken має «очевидно політичний зміст». Водночас політик не став заперечувати, що заборона також може бути пов'язана з конфліктом між Heineken і місцевими виробниками пива.

Відповідно до законопроекту, використання комуністичної або нацистської символіки в комерційних цілях може каратися штрафом у розмірі до $6,97 млн і тюремним ув'язненням.

Компанія Heineken поки що ніяк не прокоментувала можливу заборону свого логотипу.

На логотипі Heineken зірка з'явилася ще в 1883 році, сказано на сайті Heineken Collection Foundation. Тоді вона була безбарвна, а червоною стала в 30-их рр. ХХ ст. «Після Другої світової війни, в 1951 році в багатьох західних країнах червона зірка, що асоціювалася з комунізмом, була замінена з червоної на білу з чорним контуром і червоними буквами навколо», наголошують дослідники бренду. Повністю червоною зірка знову стала лише після 1991 року, часу розпаду СРСР і краху комуністичного режиму в країні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло