Нацбанк введе санкції проти «дочок» російських держбанків з 23 березня
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Нацбанк введе санкції проти «дочок» російських держбанків з 23 березня

Банкам під санкціями заборонено здійснювати будь-які операції на користь пов’язаних з ними осіб

Нацбанк введе санкції проти «дочок» російських держбанків з 23 березня
Фото прес-центр НБУ

22 березня ввечері оприлюднено постанову за №25, якою Нацбанк вніс зміни до постанови правління НБУ №65 від 1 жовтня 2015 року з метою забезпечення реалізації санкцій, застосованих до банків, зазначених у рішенні РНБО від 15 березня 2017 року.

Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування, та діє протягом всього терміну застосування санкцій.

Банкам під санкціями, зокрема, заборонено здійснювати будь-які операції на користь пов’язаних з ними осіб, які передбачають переказ коштів за межі України або наслідком яких може бути виведення капіталів таких банків за межі України.

У тому числі: пряме та/або опосередковане здійснення будь-яких активних операцій (надання кредитів, депозитів, позик, у тому числі на умовах субординованого боргу, придбання цінних паперів, розміщення коштів на кореспондентських рахунках тощо). Також заборона стосується виплат дивідендів, відсотків, повернення міжбанківських кредитів/депозитів, коштів із кореспондентських рахунків, субординованого боргу. Заборонено розподіл прибутку і розподіл капіталу.

Нагадаємо, 15 березня активісти заклали бетонними блоками відділення Сбербанку в Дніпрі. 13 березня аналогічна акція пройшла біля головного відділення банку в Києві. Протестуючі вимагали закриття російського банку в Україні.

7 березня стало відомо, що Сбербанк погодився обслуговувати клієнтів з невизнаними світовою спільнотою і Україною «паспортами» т. з. «ДНР» та «ЛНР».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло