Європа готова повністю заборонити пестициди

Європа готова повністю заборонити пестициди

Так у ЄС намагатимуться врятувати від загибелі бджіл, а відповідно і сільське господарство

Європа готова повністю заборонити пестициди
Фото Анна Наконечна для mind.kiev.ua

Через новий проект регулятивних норм, який потрапив у розпорядження The Guardian, Єврокомісія хоче заборонити використання інсектицидів, які наражають бджіл на небезпеку.

Цей документ є підтвердженням того, що вищий орган виконавчої влади Євросоюзу звернув увагу на проблему вимирання бджіл та інших комах-запилювачів. Заброну на пестициди можуть прийняти вже цього року, якщо ці пропозиції схвалить більшість країн-членів ЄС.

Бджоли та інші комахи мають життєво важливе значення для багатьох продовольчих культур, але їх кількість у природі знижується протягом десятиліть через втрату середовища проживання, хвороби і використання пестицидів. Інсектициди, так звані неонікотиноїди, використовувалися понад 20 років і спричинили серйозний рівень вимирання бджіл.

Щодо цієї проблеми ведуться запеклі дискусії між екологами і між працівниками сільського господарства. Останні стверджують, що інсектициди мають життєво важливе значення для захисту рослин і що їх заборона ─ це політичний крок.

ЄС ввів тимчасову заборону на використання трьох ключових неонікотиноїдів для деяких с/г культур у 2013 році. Нова пропозиція стосується повної заборони на їх використання на полях, з єдиним винятком для рослин, які вирощуються у теплицях. За пропозицію будуть голосувати у травні і, в разі схвалення заборона вступить у дію через кілька місяців.

«Кількість наукових доказів про токсичність цих інсектицидів настільки висока, що за жодних обставин ці хімічні речовини не можна залишати на ринку, ─ заявив Мартін Дермін, голова Pesticide Action Network Europe, авторитетної організації, яка бореться за заборону пестицидів. ─ PAN Europe буде працювати разом з партнерами, щоб отримати підтримку пропозиції в більшості держав-членів ЄС».

У число найнебезпечніших для бджіл пестицидів увійшли клотіанідін, імідаклоприд і тіаметоксам. Вони вбивають не тільки бджіл, метеликів, а й інших комах-запилювачів, і навіть птахів. Минулого року ООН заявила, що 40% комах у світі знаходяться під загрозою зникнення через використання пестицидів у сільському господарстві. При цьому без комах, які запилюють 90% всіх с/г культур, зникне і саме сільське господарство.

Нагадаємо, на сайті Avaaz петиція про заборону пестицидів зібрала 4,4 млн підписів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло