Європа готова повністю заборонити пестициди

Європа готова повністю заборонити пестициди

Так у ЄС намагатимуться врятувати від загибелі бджіл, а відповідно і сільське господарство

Європа готова повністю заборонити пестициди
Фото Анна Наконечна для mind.kiev.ua

Через новий проект регулятивних норм, який потрапив у розпорядження The Guardian, Єврокомісія хоче заборонити використання інсектицидів, які наражають бджіл на небезпеку.

Цей документ є підтвердженням того, що вищий орган виконавчої влади Євросоюзу звернув увагу на проблему вимирання бджіл та інших комах-запилювачів. Заброну на пестициди можуть прийняти вже цього року, якщо ці пропозиції схвалить більшість країн-членів ЄС.

Бджоли та інші комахи мають життєво важливе значення для багатьох продовольчих культур, але їх кількість у природі знижується протягом десятиліть через втрату середовища проживання, хвороби і використання пестицидів. Інсектициди, так звані неонікотиноїди, використовувалися понад 20 років і спричинили серйозний рівень вимирання бджіл.

Щодо цієї проблеми ведуться запеклі дискусії між екологами і між працівниками сільського господарства. Останні стверджують, що інсектициди мають життєво важливе значення для захисту рослин і що їх заборона ─ це політичний крок.

ЄС ввів тимчасову заборону на використання трьох ключових неонікотиноїдів для деяких с/г культур у 2013 році. Нова пропозиція стосується повної заборони на їх використання на полях, з єдиним винятком для рослин, які вирощуються у теплицях. За пропозицію будуть голосувати у травні і, в разі схвалення заборона вступить у дію через кілька місяців.

«Кількість наукових доказів про токсичність цих інсектицидів настільки висока, що за жодних обставин ці хімічні речовини не можна залишати на ринку, ─ заявив Мартін Дермін, голова Pesticide Action Network Europe, авторитетної організації, яка бореться за заборону пестицидів. ─ PAN Europe буде працювати разом з партнерами, щоб отримати підтримку пропозиції в більшості держав-членів ЄС».

У число найнебезпечніших для бджіл пестицидів увійшли клотіанідін, імідаклоприд і тіаметоксам. Вони вбивають не тільки бджіл, метеликів, а й інших комах-запилювачів, і навіть птахів. Минулого року ООН заявила, що 40% комах у світі знаходяться під загрозою зникнення через використання пестицидів у сільському господарстві. При цьому без комах, які запилюють 90% всіх с/г культур, зникне і саме сільське господарство.

Нагадаємо, на сайті Avaaz петиція про заборону пестицидів зібрала 4,4 млн підписів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло