Назад у Євро-2012: Юрій Луценко повідомив про держкрадіжку на $8 млн
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Назад у Євро-2012: Юрій Луценко повідомив про держкрадіжку на $8 млн

Прокуратура міста Києва розпочала розслідування по факту розкрадання держкоштів під час Чемпіонату Європи з футболу

23 березня працівники прокуратури провели десятки обшуків у фігурантів справи щодо розкрадання держкоштів під час Чемпіонату Європи з футболу у 2012 році. За словами генерального прокурора України Юрія Луценка, документи, знайдені під час обшуків, свідчать, що «крали з розмахом».

«Крок перший – заниження вартості при оформленні митних платежів. Наприклад: крісло, закуплене за $78 у виробника, оформляли за ціною в $6. В результаті держава отримала перші мільйонні збитки. Крок другий – те саме крісло проганяли по ланцюжку підставних фірм і продавали НСК «Олімпійський» вже за $189. На арені 70 050 місць. Завищення державних видатків склало близько $8 млн», – написав у профілі на Facebook Луценко.

У прес-службі київської прокуратури інформагенції UNN розповіли, що в крадіжках підозрюється екс-директор підприємства «Спецпостач» міжнародного благодійного фонду «Безпека країни».  Саме це підприємство встановлювало крісла на НСК «Олімпійському».

За даними слідства, під час фінансових операцій директор компанії користувався документами фіктивних підприємств, таким чином ухилившись від сплати до держбюджету податків майже на 5 млн грн. Дії підозрюваного визначаються ч. 3 ст. 212, ч. 4 ст. 358, ч. 1 ст. 366 КК України «Декларування недостовірної інформації». 

Слідчі прокуратури вже вручили екс-директору клопотання про домашній арешт.

Нагадаємо, згідно інформації директора департаменту розвитку будівельної діяльності, ціноутворення і економіки будівництва Міністерства регіонального розвитку Петра Губеня, на підготовку до Євро-2012 Україна витратила близько 108 млрд грн, з яких 47 млрд грн – державні кошти.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло