На розвиток супутникової розвідки ЄС надасть Україні 3 млн євро
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

На розвиток супутникової розвідки ЄС надасть Україні 3 млн євро

Кошти підуть на супутникову розвідку СММ ОБСЕ в Україні

Європейська комісія від імені Євросоюзу доповнила свою активну підтримку Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні – буде надано фінансування у розмірі 3 млн євро в сфері супутникової візуальної розвідки.

«Ця допомога підтверджує міцну підтримку Євросоюзу стосовно ідей Мінських домовленостей. І це означає, що ми готові співпрацювати з СММ», – цитує представника ЄС з закордонних справ Федеріку Морегіні представництво ЄС в Україні.

Як зазначає представництво, використання зображення даних зі супутників дозволить ретельніше проводити моніторинг на тих ділянках, доступу до яких поки ще спостерігачі не мають. Це буде сприяти більш ефективному розміщенню наглядачів.

В Дипломатичній місії наголошують, що супутникова візуальна розвідка дозволяє отримувати інформацію про пошкодження інфраструктури та про переміщення живої сили або техніки.

Фінансування розподіляється через Супутниковий центр Євросоюзу. Центр повинен шукати потрібні знімки та за запитом ОБСЕ  звітувати про результати роботи перед СММ.

Як стало відомо раніше зі слів представництва, в квітні 2014 року  СММ ОБСЕ в Україні отримала 30 млн євро з нагоди сприяння стабільності та миру.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло