Антикорупційні мітинги опозиції в Росії: десятки затриманих (відео)

Антикорупційні мітинги опозиції в Росії: десятки затриманих (відео)

На акції протесту проти корупції Медведєва вийшли тисячі росіян

Антикорупційні мітинги опозиції в Росії: десятки затриманих (відео)
фото з відкритих джерел

У неділю, 26 березня, по всій Росії почалися заплановані раніше мітинги опозиції. Акція отримала назви «Он нам не Димон» і «Димон ответит», протести пов’язані з корупцією в уряді Дмитра Медведєва. Влада оголосила більшу частину з мітингів несанкціонованими і проводить масові арешти учасників.

Зокрема, більше 30 осіб арештовано у Владивостоці, повідомляє «Овд-инфо». Затримання почалися з перших хвилин мітингу. На гарячу лінію зателефонувала жінка і повідомила, що затримали її доньку-адвоката, яка просто запитала, на яких підставах поліція збирається забрати одного з учасників мітингу.

Поліція висмикує з натовпу людей, які поводяться мирно, просто стоять, деякі з плакатами. Один із затриманих, Ігор, сказав, що стояв із прапором «Стыдно и жаль», поліція змусила прапор згорнути. Усього на мітингу близько тисячі осіб. Вже заповнено чотири автозаки, в кожному по шість осіб. Серед затриманих є неповнолітні.

У Комсомольську-на-Амурі на пікеті проти корупції затримано шість осіб, вони перебувають у відділі поліції. Про це повідомляє офіційна група заходу «ВКонтакте».

На мітингу в Южно-Сахалінську було затримано щонайменше п'ять осіб, а після мітингу ─ ще дев'ятьох.

Поліція пояснює це тим, що мітинги не було погоджено з владою, хоча, за інформацією російських ЗМІ, організаторам акції відмовляли в наданні дозволу, і доводилося звертатися в суди для їх отримання.

Опозиціонер Олексій Навальний на своїй сторінці у Facebook запевняє, що стосовно кожного затриманого учасника будуть звернення в ЄСПЛ. «Тисячі людей затримати не можна, тому всі інші у Владивостоці безперешкодно проводять нашу антикорупційну акцію», ─ стверджує Навальний, а також закликає о 14.00 збиратися на мітинг у Москві на вул.Тверській, який теж не отримав погодження з владою.

Нагадаємо, раніше Фонд боротьби з корупцією (ФБК) Олексія Навального опублікував розслідування про нерухомість очільника уряду Росії Дмитра Медведєва, яка, як йдеться в публікації, придбана незаконним шляхом.

Нагадаємо, напередодні під час акцій протесту на вулицях Мінська було затримано близько 700 людей, багатьох із заарештованих, серед яких були й люди похилого віку, було побито. Асоціація журналістів Білорусі також повідомила про затримання близько 20 журналістів, які висвітлювали події на акції протесту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло