60-річчя Євросоюзу: стара добра Європа вже не та
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

60-річчя Євросоюзу: стара добра Європа вже не та

Лідери ЄС підписали декларацію, спрямовану на відродження успішного функціонування Євросоюзу

60-річчя Євросоюзу: стара добра Європа вже не та
Фото Donald Tusk/facebook

Під час саміту ЄС, який відбувся 25 березня в Римі 27 держав-членів Євросоюзу підписали політичну декларацію щодо майбутнього Євросоюзу без Великобританії. Нову декларацію підписано на честь Римського договору 1957 року, що передував створенню Євросоюзу.

Однак, як зазначає портал Euronews, лідери ЄС більше не можуть робити вигляд, що очолювана ними структура переживає найкращі часи. Святкування вперше проходить без Великобританії, яка націлилася на вихід з Євросоюзу. Спостерігається зростання євроскептицизму в багатьох країнах та підтримка населенням радикальних партій: праві й ультраправі виступають проти ЄС і закликають ліквідувати бюрократію Брюсселя, а євро ─ відмінити.

«Ми хочемо, щоб наша Європа функціонувала ефективніше, ─ зазначив Антоніо Таяні, голова Європарламенту. ─ Наш союз інколи, особливо в часи випробувань, здається неефективним, надто бюрократичним. Як голова Європарламенту я дуже стурбований розчаруванням, яке зростає у свідомості багатьох наших громадян. Але ми не можемо здатися і не повернути людям їхню Європу».

Європейські лідери, зібравшись на святкування 60-річчя ЄС, обіцяють своїм громадянам зміцнити Євросоюз і довести, що між країнами Європи вибудовується все більша єдність і солідарність.

У тексті підписаної лідерами Римської декларації співтовариство європейських держав названо «непорушним», а єдина Європа ─ «неминучим майбутнім» континенту.

«Ми будемо діяти спільно і, якщо необхідно, то в різних темпах і з різною інтенсивністю, при цьому просуваючись в одному напрямку, як ми це робили в минулому відповідно до договорів, і залишаючи відкритими двері для тих, хто бажає приєднатися до нас пізніше. Наш союз неподільний», ─ підкреслюється в документі.

На саміті голова Європейської Ради Дональд Туск закликав лідерів ЄС вивести об’єднання з кризи. «Європа як політичне утворення або буде об’єднаною, або взагалі не існуватиме», – підкреслив політик.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло