Британська поліція вимагає від WhatsApp зняти шифрування повідомлень
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Британська поліція вимагає від WhatsApp зняти шифрування повідомлень

Зі зростанням у світі терористичної загрози приватність листування відходить у минуле

Британська поліція вимагає від WhatsApp зняти шифрування повідомлень
фото Windows Central

Міністр внутрішніх справ Великобританії Ембер Радд заявила, що додаток для обміну повідомленнями WhatsApp повинен відкрити своє шифрування для служб безпеки, і закликала інтернет-компанії бути більш агресивними в справі закривання сайтів терористів.

Про це пише Bloomberg.

Ембер Радд вважає «абсолютно неприйнятним» використання повного шифрування повідомлень користувачів у популярних месенджерах на зразок WhatsApp. На її думку, не повинно існувати «секретного місця для спілкування терористів», цитує агентство.

Після того, як газети повідомили, що Халід Масуд, який вбив чотирьох людей у теракті в Лондоні минулого тижня, використовував WhatsApp буквально за хвилину до початку своєї атаки, Радд порекомендувала компанії робити більше для допомогти в боротьбі з тероризмом.

Повідомлення у WhatsApp мають end-to-end шифрування, тобто вони зашифровуються в момент відправлення і розшифровуються лише в момент отримання. Відповідно, при перехопленні такого повідомлення службою безпеки його неможливо прочитати.

«Слід зробити так, щоб наша розвідка могла отримати доступ до таких зашифрованих сервісів, як WhatsApp задля безпеки», ─ наголосила міністр.

Facebook купив WhatsApp за $22 млрд в 2014 році.

Прес-секретар Whatsapp прокоментував ситуацію:
«Ми нажахані терактом у Лондоні і будемо співпрацювати з правоохоронними органами весь час, поки вони продовжують розслідування цієї справи».

Як повідомлялося, четверо загиблих, у тому числі співробітник поліції і нападник, та щонайменше 40 людей отримали поранення після нападу терориста на будівлю Парламенту. Спочатку злочинець наїхав на групу пішоходів на Вестмінстерському мосту. Згодом він прорвався з ножем у двір Парламенту, по дорозі поранивши поліцейського, після чого був застрелений.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло