Британські стартапи – найуспішніші в Європі, незважаючи на Brexit
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Британські стартапи – найуспішніші в Європі, незважаючи на Brexit

Щорічне техдослідження вивело Великобританію на перше місце в рейтингу

Британські стартапи – найуспішніші в Європі, незважаючи на Brexit
інфографіка Tech City UK
Tech City UK

2016 рік був надзвичайно успішним для Великобританії в плані інвестицій. Загальна сума залучених країною венчурних інвестицій більша, ніж у чотирьох інших європейських країнах у рейтингу ─ Франції, Німеччині, Нідерландах і Данії ─ разом узятих. З чого можна зробити висновок, що наміри покинути Євросоюз (Brexit) поки що не вплинули на британські стартапи.

Відповідно до щорічного дослідження порталу Tech City UK, за минулий рік венчурні капіталісти інвестували $8,5 млрд у британські високотехнологічні компанії ─ в 2,5 рази більше, ніж у Франції, і в п'ять разів більше, ніж в Німеччині.

Якщо в 2015 році частка Великобританії на європейському ринку венчурного капіталу складала 32%, то в 2016-му вона зросла до 43%, хоча загальний обсяг таких інвестицій в регіоні скоротився на третину, до 15,8 млрд фунтів.

При цьому Лондон отримав $2,75 млрд, тобто майже вдвічі більше, ніж Амстердам ─ інша європейська столиця, яка у рейтингу  Tech City йде наступною.

Французькі стартапи залучили загалом $3 млрд, в тому числі Париж ─ $1,25 млрд; німецькі стартапи ─ $1,75 млрд (Берлін ─ $750 млн), нідерландські ─ $1,6 млрд (майже вся сума осіла в столиці), датські ─ $1,1 млрд.

Загалом за 2011-2016 роки вливання венчурного капіталу в стартапи Великобританії склали $35 млрд, або вдвічі більше, ніж у Франції ($14,2 млрд).

За цей же період Німеччина залучила $11,6 млрд, Нідерланди ─ $10,7 млрд, Італія ─ $5,2 млрд.

Нагадаємо, інвестиційний план голови Єврокомісії Жан-Клода Юнкера дозволив розпочати фінансування великих проектів на 177 млрд євро. Загальний обсяг фінансування великих проектів в ЄС складатиме 315 млрд євро.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло