Порт «Южний» інвестує в термінал для перевалки вугілля 770 млн грн

Порт «Южний» інвестує в термінал для перевалки вугілля 770 млн грн

Підприємство планує збільшити обсяг перевалки ЗРС

Порт	«Южний» інвестує в термінал для перевалки вугілля 770 млн грн
Фото Анна Наконечна для mind.kiev.ua

Державне підприємство «Морський торговельний порт «Южний», яке знаходиться в Одесі, в 2017 році планує побудувати термінал з перевалки імпортного вугілля для енергетики і коксування, щоб збільшити обсяг перевалки ЗРС. Про це повідомила прес-служба підприємства, з посиланням на в. о. директора Віталія Жуковського.

«Розвиток підприємства направлено на підтримку політики Мінінфраструктури щодо участі топових портових операторів у роботі українських портів. Тому мої дії, як керівника держпідприємства, сконцентровані на залученні світового оператора до реалізації спільного проекту для модернізації технології та збільшення обсягів перевалки. Сподіваюся, це відбудеться вже скоро, і проект терміналу буде їм дуже цікавий», – зазначив Жуковський.

Планується побудувати комплекс вагоноперекидачів з розморожувальними пристроями для роботи взимку, нові стрічкові конвеєри, стакери і судонавантажувальні машини.

Для реалізації проекту в цьому році буде інвестовано 770 млн грн.

За попередніми даними, МТП «Южний» за підсумками роботи в січні-березні 2017 року перевалив 2,943 млн т вантажів, що на 51% більше, ніж в IV кварталі 2016 року.

З початку року підприємство опрацювало 41 судно, що на 22% більше, ніж трьома місяцями раніше.

Із загального обсягу оброблених вантажів експортні склали 75% (2,2 млн т), імпортні – 19% (570 000 т). У І кварталі в загальному обсязі вантажообігу навалочні вантажі склали 98,4%. Найбільше перероблено ЗРС – 2,13 млн т (72%) і вугілля – 625 000 т (21%), інші та генеральні вантажі – 6%.

На даний момент 93% завантаження підприємства забезпечують вантажі компанії СКМ, зокрема, експортне ЗРС і імпортне коксівне вугілля з вугільних шахт «Метінвесту» в США.

Прес-служба не наводить порівняння з показниками за І квартал 2016 року, однак, з урахуванням раніше оприлюднених підприємством даних про перевалки за цей період (3,817 млн т) в І кварталі 2017 року підприємство знизило перевалку вантажів на 23%.

Державне підприємство «Морський торговельний порт «Южний» – незамерзаючий глибоководний порт, один з найбільших на Чорному морі. Спеціалізується на переробці навалочних, генеральних і тарно-штучних вантажів, які перевозяться морським, залізничним і автомобільним транспортом. Шість причалів ДП здатні приймати судна вантажопідйомністю понад 200 000 т. Річна розрахункова потужність порту складає 16 млн т.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло