Порт «Южний» інвестує в термінал для перевалки вугілля 770 млн грн

Порт «Южний» інвестує в термінал для перевалки вугілля 770 млн грн

Підприємство планує збільшити обсяг перевалки ЗРС

Порт	«Южний» інвестує в термінал для перевалки вугілля 770 млн грн
Фото Анна Наконечна для mind.kiev.ua

Державне підприємство «Морський торговельний порт «Южний», яке знаходиться в Одесі, в 2017 році планує побудувати термінал з перевалки імпортного вугілля для енергетики і коксування, щоб збільшити обсяг перевалки ЗРС. Про це повідомила прес-служба підприємства, з посиланням на в. о. директора Віталія Жуковського.

«Розвиток підприємства направлено на підтримку політики Мінінфраструктури щодо участі топових портових операторів у роботі українських портів. Тому мої дії, як керівника держпідприємства, сконцентровані на залученні світового оператора до реалізації спільного проекту для модернізації технології та збільшення обсягів перевалки. Сподіваюся, це відбудеться вже скоро, і проект терміналу буде їм дуже цікавий», – зазначив Жуковський.

Планується побудувати комплекс вагоноперекидачів з розморожувальними пристроями для роботи взимку, нові стрічкові конвеєри, стакери і судонавантажувальні машини.

Для реалізації проекту в цьому році буде інвестовано 770 млн грн.

За попередніми даними, МТП «Южний» за підсумками роботи в січні-березні 2017 року перевалив 2,943 млн т вантажів, що на 51% більше, ніж в IV кварталі 2016 року.

З початку року підприємство опрацювало 41 судно, що на 22% більше, ніж трьома місяцями раніше.

Із загального обсягу оброблених вантажів експортні склали 75% (2,2 млн т), імпортні – 19% (570 000 т). У І кварталі в загальному обсязі вантажообігу навалочні вантажі склали 98,4%. Найбільше перероблено ЗРС – 2,13 млн т (72%) і вугілля – 625 000 т (21%), інші та генеральні вантажі – 6%.

На даний момент 93% завантаження підприємства забезпечують вантажі компанії СКМ, зокрема, експортне ЗРС і імпортне коксівне вугілля з вугільних шахт «Метінвесту» в США.

Прес-служба не наводить порівняння з показниками за І квартал 2016 року, однак, з урахуванням раніше оприлюднених підприємством даних про перевалки за цей період (3,817 млн т) в І кварталі 2017 року підприємство знизило перевалку вантажів на 23%.

Державне підприємство «Морський торговельний порт «Южний» – незамерзаючий глибоководний порт, один з найбільших на Чорному морі. Спеціалізується на переробці навалочних, генеральних і тарно-штучних вантажів, які перевозяться морським, залізничним і автомобільним транспортом. Шість причалів ДП здатні приймати судна вантажопідйомністю понад 200 000 т. Річна розрахункова потужність порту складає 16 млн т.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло