Вхід-вихід: НКРЕКП вводить тарифну систему для ГТС
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Вхід-вихід: НКРЕКП вводить тарифну систему для ГТС

Представники газовидобувних і металургійних підприємств України розкритикували запропоновану систему через високі тарифи

З квітня запрацює тарифна система «вхід-вихід» для газотранспортної системи. Таке рішення прийняв регулятор – Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

За даними «Інтерфаксу», представники газовидобувних і металургійних підприємств України розкритикували запропоновану систему через високі тарифи.

Нові тарифи розраховані за методикою, затвердженою НКРЕКП у грудні 2015 року, в основі якої лежить амортизація ГТС до 2019 року (до закінчення дії контракту «Нафтогазу» з «Газпромом»). По закінченні цього терміну тарифи мають істотно впасти.

Проект цього регуляторного акту – постанови – НКРЕКП оприлюднила ще 31 жовтня 2014 року. Нова система передбачає відділення тарифів на транспортування та розподіл від ціни газу як товару.

За рішенням НКРЕКУ, кожен споживач буде щомісяця платити за розподіл газу фіксовану суму, що залежить від максимальної пропускної здатності його лічильника, незалежно від фактичних обсягів споживання. У той же час ціна закуповуваного абонентом газу вже не буде включати вартість транспортування й розподілу.

Абонплата для побутових споживачів на перехідний період (три роки) встановлена в менших розмірах, ніж для інших категорій. По закінченні перехідного періоду абонплату для різних категорій планується зрівняти.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло