Українські банки тепер у безпеці: НБУ удосконалив процес підтримки їхньої ліквідності

Українські банки тепер у безпеці: НБУ удосконалив процес підтримки їхньої ліквідності

Центробанк розширив перелік можливих застав за кредитами ELA та спростив порядок їх оформлення

Нацбанк удосконалив вимоги до застави за кредитами для екстреної підтримки ліквідності банків, розширивши перелік можливих застав за кредитами ELA та спростивши порядок їхнього оформлення.

Про це йдеться в прес-релізі НБУ.

Для отримання кредитів ELA банкам в якості застави відтепер дозволено надавати майнові права за кредитами юросіб та фізичних осіб-підприємців, котрі забезпечені не лише іпотекою, а й водночас іншими активами, тобто змішаною заставою.

Окрім того, майнові права за кредитами, наданими фізичним особам, зобов’язання за якими забезпечені іпотекою, Нацбанк прийматиме за балансовою вартістю кредитів, визначеною банком, у заставу на портфельній основі (відповідно до реєстру укладених цим банком кредитних договорів). При цьому мають приймати майнові права за іпотечними кредитами фізособам, наданими лише у національній валюті.

Національний банк також уточнив, що цінні папери приймаються у якості застави за кредитами ELA за справедливою вартістю.

Зазначені зміни, передбачені постановою правління Національного банку України «Про внесення змін до Положення про екстрену підтримку Національним банком України ліквідності банків» від 27.03.2017 №27, набрали чинності 28 березня.

Новий інструмент екстреної підтримки ліквідності платоспроможних банків – Emergency liquidityassistance (ELA) – було запроваджено у грудні 2016 року. Кредити, отримані за ELA, призначені виключно на покриття тимчасового дефіциту ліквідності банку під час надзвичайних ситуацій, коли вичерпано інші джерела підтримки ліквідності.

Отримані в рамках ELA кредитні кошти фінустановам слід спрямувати на виконання зобов’язань перед вкладниками та іншими кредиторами (окрім пов’язаних з банком осіб).

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло