Brexit м’яким не буде: що чекає на Британію із запуском процедури виходу з ЄС

Brexit м’яким не буде: що чекає на Британію із запуском процедури виходу з ЄС

Європа зробить все, для того щоб стало зрозуміло: покидати ЄС – справа нелегка

Brexit м’яким не буде: що чекає на Британію із запуском процедури виходу з ЄС
Фото pixabay.com

Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей в середу 29 березня оголосить про запуск Brexit, починаючи 2-річний переговорний процес щодо виходу з ЄС за статтею 50 Лісабонського договору. Лідери Євросоюзу проведуть саміт 29 квітня, щоб визначити основні принципи процедури.

Щодо Brexit можливі три ситуації: «м’який Brexit», «важкий Brexit» або взагалі провал переговорів. У третьому випадку торгівля між Великобританією та ЄС буде здійснюватися лише в рамках положень Світової організації торгівлі (СОТ).

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Схоже, що Європа не стане робити вихід із ЄС простим для Великобританії, щоб відбити бажання в інших країн залишити союз слідом за Британією. Фунт стерлінгів нестабільний, а 25 березня тисячі британських громадян вийшли протестувати проти Brexit.

Уряд Великобританії ще має низку невирішених з ЄС питань, серед яких:

  • нова торговельна угода після Brexit,
  • транспорт,
  • фінансові послуги,
  • рибальські води,
  • зменшення кількості мігрантів з ЄС, які в’їжджають у Британію і т.д.

ЄС – найбільший торговий партнер Великобританії, економіки двох країн взаємозалежні одна від одної. Тож слід звести до мінімуму вплив Brexit і досягти балансу між власними економічними інтересами обох партнерів.

Тереза Мей має намір досягти нової угоди, яка максимально відкриє кордони для торгівлі. Економіка ЄС тісно пов'язана з фінансовими послугами Великобританії, тому для ЄС важливо зберегти свій доступ до фінансового сектору Лондона.

Плюси Brexit для Великобританії: вона зможе контролювати свої кордони, юрисдикцію і дипломатію. Країна буде вільно підписувати торгові угоди і розробить більш жорсткі відносини з іншими країнами, такими як США і Китай. Крім того, Великобританія позбудеться фінансового тягаря плати за річне членство в ЄС.

Однак якщо Шотландія на повторному референдумі проголосує за свою незалежність, це додасть Великобританії політичної та економічної невизначеності і вплине на курс фунта.

Фунт по відношенню до доллара США досяг у вівторок 7-тижневого максимуму – 1.2615 GBP\USD, в основному через різке падіння долара, однак слід бути готовим до падіння британської валюти з початком процедури Brexit.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло