Brexit м’яким не буде: що чекає на Британію із запуском процедури виходу з ЄС
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Brexit м’яким не буде: що чекає на Британію із запуском процедури виходу з ЄС

Європа зробить все, для того щоб стало зрозуміло: покидати ЄС – справа нелегка

Brexit м’яким не буде: що чекає на Британію із запуском процедури виходу з ЄС
Фото pixabay.com

Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей в середу 29 березня оголосить про запуск Brexit, починаючи 2-річний переговорний процес щодо виходу з ЄС за статтею 50 Лісабонського договору. Лідери Євросоюзу проведуть саміт 29 квітня, щоб визначити основні принципи процедури.

Щодо Brexit можливі три ситуації: «м’який Brexit», «важкий Brexit» або взагалі провал переговорів. У третьому випадку торгівля між Великобританією та ЄС буде здійснюватися лише в рамках положень Світової організації торгівлі (СОТ).

Схоже, що Європа не стане робити вихід із ЄС простим для Великобританії, щоб відбити бажання в інших країн залишити союз слідом за Британією. Фунт стерлінгів нестабільний, а 25 березня тисячі британських громадян вийшли протестувати проти Brexit.

Уряд Великобританії ще має низку невирішених з ЄС питань, серед яких:

  • нова торговельна угода після Brexit,
  • транспорт,
  • фінансові послуги,
  • рибальські води,
  • зменшення кількості мігрантів з ЄС, які в’їжджають у Британію і т.д.

ЄС – найбільший торговий партнер Великобританії, економіки двох країн взаємозалежні одна від одної. Тож слід звести до мінімуму вплив Brexit і досягти балансу між власними економічними інтересами обох партнерів.

Тереза Мей має намір досягти нової угоди, яка максимально відкриє кордони для торгівлі. Економіка ЄС тісно пов'язана з фінансовими послугами Великобританії, тому для ЄС важливо зберегти свій доступ до фінансового сектору Лондона.

Плюси Brexit для Великобританії: вона зможе контролювати свої кордони, юрисдикцію і дипломатію. Країна буде вільно підписувати торгові угоди і розробить більш жорсткі відносини з іншими країнами, такими як США і Китай. Крім того, Великобританія позбудеться фінансового тягаря плати за річне членство в ЄС.

Однак якщо Шотландія на повторному референдумі проголосує за свою незалежність, це додасть Великобританії політичної та економічної невизначеності і вплине на курс фунта.

Фунт по відношенню до доллара США досяг у вівторок 7-тижневого максимуму – 1.2615 GBP\USD, в основному через різке падіння долара, однак слід бути готовим до падіння британської валюти з початком процедури Brexit.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло