Ядерна компанія Westinghouse оголосила себе банкрутом

Ядерна компанія Westinghouse оголосила себе банкрутом

Банкрутство компанії може спровокувати конфлікт між США і японським урядом

Ядерна компанія Westinghouse оголосила себе банкрутом
Фото westinghousenuclear.com

Американська Westinghouse Electric, дочірня компанія корпорації Toshiba, подала в суд документи про банкрутство. Як наголошується в поширеній заяві, цей процес буде проходити відповідно до глави 11 Кодексу США про банкрутство. Про це повідомило агентство Reuters.

Банкрутство оголошено через збитки, які досягли $7 млрд. При цьому ще близько $2 млрд збитків американсько-японській компанії, яка обслуговує атомні електростанції, принесе сама процедура банкрутства.

За процедурою, компанію буде визнано банкрутом у день подання заяви. Банкрутство Westinghouse Electric допоможе Toshiba зменшити суму збитків при зведенні балансу за рік. Борг Westinghouse в розмірі 6,3 млрд дол. планується залишити на Toshiba. У зв'язку з цим компанії доведеться розлучитися з прибутковим підрозділом з виробництва напівпровідників.

У найближчі дні також необхідно досягти угоди з акціонерами про продаж бізнесу з виробництва мікрочіпів і пристроїв пам'яті, щоб компенсувати фінансові втрати.

«Все це спричинить складні переговори між Toshiba, ядерним блоком і кредиторами та може спровокувати конфлікт між США та японським урядом, якщо враховувати масштаби проблеми і наявність американських держгарантій за кредитом для нових реакторів», ─ передає видання з посиланням на своє джерело.

Після аварії на АЕС «Фукусіма-1» в березні 2011 року у Toshiba почалися труднощі у зв'язку з відмовою від будівництва нових атомних об'єктів у самій Японії і зниженням кількості замовлень за кордоном. Криза посилилася після того, як в 2015 році Westinghouse Electric придбала іншу американську фірму з цієї ж сфери CB&I Stone & Webster. Пов'язані з цим витрати значно зросли після завершення угоди порівняно з попередніми розрахунками, що і призвело до масштабних збитків.

Як повідомлялося, НАЕК «Енергоатом» і Westinghouse в 2014 році домовилися розширити паливний контракт і продовжити його до 2020 року.

За даними «Енергоатому», в 2016 році в Україну поставлено п'ять партій Свіжого ядерного палива (СЯП) виробництва Westinghouse. Зараз це паливо використовується на трьох енергоблоках: №2 і №3 Южно-Української АЕС, №5 Запорізької АЕС.

Раніше президент Toshiba Corp. Сатосі Цунакава заявив, що компанія може продати контрольний пакет акцій американської атомної «дочки» Westinghouse.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло