Ядерна компанія Westinghouse оголосила себе банкрутом
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Ядерна компанія Westinghouse оголосила себе банкрутом

Банкрутство компанії може спровокувати конфлікт між США і японським урядом

Ядерна компанія Westinghouse оголосила себе банкрутом
Фото westinghousenuclear.com

Американська Westinghouse Electric, дочірня компанія корпорації Toshiba, подала в суд документи про банкрутство. Як наголошується в поширеній заяві, цей процес буде проходити відповідно до глави 11 Кодексу США про банкрутство. Про це повідомило агентство Reuters.

Банкрутство оголошено через збитки, які досягли $7 млрд. При цьому ще близько $2 млрд збитків американсько-японській компанії, яка обслуговує атомні електростанції, принесе сама процедура банкрутства.

За процедурою, компанію буде визнано банкрутом у день подання заяви. Банкрутство Westinghouse Electric допоможе Toshiba зменшити суму збитків при зведенні балансу за рік. Борг Westinghouse в розмірі 6,3 млрд дол. планується залишити на Toshiba. У зв'язку з цим компанії доведеться розлучитися з прибутковим підрозділом з виробництва напівпровідників.

У найближчі дні також необхідно досягти угоди з акціонерами про продаж бізнесу з виробництва мікрочіпів і пристроїв пам'яті, щоб компенсувати фінансові втрати.

«Все це спричинить складні переговори між Toshiba, ядерним блоком і кредиторами та може спровокувати конфлікт між США та японським урядом, якщо враховувати масштаби проблеми і наявність американських держгарантій за кредитом для нових реакторів», ─ передає видання з посиланням на своє джерело.

Після аварії на АЕС «Фукусіма-1» в березні 2011 року у Toshiba почалися труднощі у зв'язку з відмовою від будівництва нових атомних об'єктів у самій Японії і зниженням кількості замовлень за кордоном. Криза посилилася після того, як в 2015 році Westinghouse Electric придбала іншу американську фірму з цієї ж сфери CB&I Stone & Webster. Пов'язані з цим витрати значно зросли після завершення угоди порівняно з попередніми розрахунками, що і призвело до масштабних збитків.

Як повідомлялося, НАЕК «Енергоатом» і Westinghouse в 2014 році домовилися розширити паливний контракт і продовжити його до 2020 року.

За даними «Енергоатому», в 2016 році в Україну поставлено п'ять партій Свіжого ядерного палива (СЯП) виробництва Westinghouse. Зараз це паливо використовується на трьох енергоблоках: №2 і №3 Южно-Української АЕС, №5 Запорізької АЕС.

Раніше президент Toshiba Corp. Сатосі Цунакава заявив, що компанія може продати контрольний пакет акцій американської атомної «дочки» Westinghouse.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло