Великобританія блокує рішення шотландського уряду про референдум
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Великобританія блокує рішення шотландського уряду про референдум

Невизначеність щодо Brexit та позиція Терези Мей можуть стати на заваді шотландцям

Великобританія блокує рішення шотландського уряду про референдум
Фото pixabay.com

Уряд Великобританії заявив у вівторок, що не вступатиме в переговори стосовно пропозиції шотландського уряду провести новий референдум про незалежність наприкінці 2018 року або на початку 2019 року. Про це пише Reuters.

Таким чином, британський уряд відповів на голосування в шотландському парламенті 28 березня за пропозицію Першого міністра Шотландії Нікола Стерджен провести другий референдум про незалежність Шотландії.

«Було б несправедливо по відношенню до народу Шотландії просити їх робити це важливе рішення без необхідної інформації про наші майбутні відносини з Європою, чи про те, як виглядатиме незалежна Шотландія», ─ додав представник британського уряду, маючи на увазі невизначеність, пов’язану з майбутньою процедурою Brexit.

Нагадаємо, 28 березня парламент Шотландії проголосував за проведення другого референдуму про незалежність від Великобританії. Це в свою чергу дає право першому міністру Нікола Стерджен право звертатися до британського уряду за дозволом про референдум.

Однак британський прем'єр Тереза Мей виступає проти проведення референдуму під час процесу виходу Британії зі складу Європейського Союзу, наголошуючи, що це зараз не на часі.

Старджен переконана, що шотландці повинні отримати право вибору, як тільки проясняться деталі процедури щодо виходу Великобританії з ЄС.

Нагадаємо, це друга спроба Шотландії вийти зі складу Об’єднаного королівства. У 2014 році шотландці проголосували проти незалежності в розрізі 55% проти 44%.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло