Таїланд відмовляється від українських БТР

Таїланд відмовляється від українських БТР

«Укроборонпром» зазнає величезних збитків

Таїланд відмовляється від українських БТР
Фото УНIАН

Армія Таїланду підписала контракт із китайським об'єднанням Norinco на придбання 34 китайських БТР ZBL09, які є аналогами українських БТР-3Е. Про це повідомив портал Auto-Consulting.

Таким чином, Україна втратила Таїланд, як основного покупця своїх БТР на світовому ринку.

Вартість китайських БТР, які закупить Таїланд за новим контрактом, складає $57,63 млн ($1,695 млн за одиницю).

Також з Китаєм укладено угоду вартістю на близько $11,4 млн на модернізацію бронеремонтного підприємства, на якому будуть ремонтувати бронетехніку китайського виробництва танків типу 85 і VT4 та бронетранспортерів ZBL09.

Зазначимо, що китайський танк VT4 Королівство буде купувати замість українського БМ «Оплот».

Українські БТР-3Е1 виробництва Київського бронетанкового заводу постачалися в Таїланд за контрактами 2007 і 2011 років. Однак ці поставки з самого початку супроводжували різні скандали. Зрештою, тайські збройні сили вирішили перейти на китайських постачальників.

Ця втрата для «Укроборонпрому» дуже суттєва. Адже Таїланд був багаторічним та стабільним партнером і будував свої збройні сили на базі української бронетехніки, а також створював під неї ремонтні бази. Більше того, контракти щодо бронетранспортерів і танків «Оплот» були найбільшими угодами для українського ВПК за останні роки. А витіснити китайські компанії з ринку країн Південно-Західної Азії тепер буде дуже не просто.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло