Євросоюз бере на себе переговори про «Північний потік-2»

Євросоюз бере на себе переговори про «Північний потік-2»

Всі країни-члени ЄС запрошуються до обговорення проекту

Євросоюз бере на себе переговори про «Північний потік-2»
карта: Громадське

Єврокомісія звернулася до країн Євросоюзу із пропозицією обговорити «Північний потік-2» і висловити думку щодо його будівництва, про це повідомляє Reuters, посилаючись на данську газету Politiken.

Європейський союз запропонував від імені країн-членів вести переговори з Росією про газопровід, який передбачає будівництво від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Видання цитує документ, в якому Європейська комісія пропонує державам-членам ЄС висловити точки зору щодо побудови газопроводу і заявляє, що проект не може бути запущений в умовах «правового вакууму».

Комісія проситиме країни-члени дати дозвіл на початок переговорів з Росією для того, щоб досягти угоди, яка визначить головні принципи та правові норми щодо таких проектів, як «Північний потік-2», заявила виданню прес-секретар Єврокомісії Анна-Кайса Ітконен.

Раніше повідомлялося, що Угорщина, Латвія, Польща, Румунія, Словаччина, Чехія, Естонія та Литва виступили проти будівництва Північного потоку-2, мотивуючи свою позицію геополітичною загрозою.

Планується, що потужність «Північного потоку-2» складе 55 млрд куб.м на рік, що дозволить удвічі збільшити поставки газу до Німеччини. Глава «Газпрому» Олексій Міллер, виступаючи на зборах акціонерів компанії в 2015 році, заявив, що газопровід почне працювати наприкінці 2019 року.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло