Євросоюз бере на себе переговори про «Північний потік-2»
Всі країни-члени ЄС запрошуються до обговорення проекту

Єврокомісія звернулася до країн Євросоюзу із пропозицією обговорити «Північний потік-2» і висловити думку щодо його будівництва, про це повідомляє Reuters, посилаючись на данську газету Politiken.
Європейський союз запропонував від імені країн-членів вести переговори з Росією про газопровід, який передбачає будівництво від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
Видання цитує документ, в якому Європейська комісія пропонує державам-членам ЄС висловити точки зору щодо побудови газопроводу і заявляє, що проект не може бути запущений в умовах «правового вакууму».
Комісія проситиме країни-члени дати дозвіл на початок переговорів з Росією для того, щоб досягти угоди, яка визначить головні принципи та правові норми щодо таких проектів, як «Північний потік-2», заявила виданню прес-секретар Єврокомісії Анна-Кайса Ітконен.
Раніше повідомлялося, що Угорщина, Латвія, Польща, Румунія, Словаччина, Чехія, Естонія та Литва виступили проти будівництва Північного потоку-2, мотивуючи свою позицію геополітичною загрозою.
Планується, що потужність «Північного потоку-2» складе 55 млрд куб.м на рік, що дозволить удвічі збільшити поставки газу до Німеччини. Глава «Газпрому» Олексій Міллер, виступаючи на зборах акціонерів компанії в 2015 році, заявив, що газопровід почне працювати наприкінці 2019 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].