Порошенко стурбований заявами щодо сепаратизму угорських общин

Порошенко стурбований заявами щодо сепаратизму угорських общин

Прем’єр Угорщини запевнив, що приводів для занепокоєння немає

Порошенко стурбований заявами щодо сепаратизму угорських общин
Фото прес-центр Президента України

Президент України Петро Порошенко і прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час участі в розширеному саміті Європейської народної партії на Мальті обговорили питання співпраці двох країн та активізацію двостороннього політичного діалогу на найвищому рівні, повідомляють українські ЗМІ.

Зокрема, Петро Порошенко висловив стурбованість висловлюваннями деяких високопоставлених чиновників Угорщини про необхідність створення автономій угорців.

Орбан у свою чергу запевнив, що підтримує територіальну цілісність України і наголосив на необхідності негайного надання українцям безвізового режиму з Європейським союзом.

Крім того, як передає угорський інформпортал Hungary Today, премʼєр-міністр Угорщини запропонував Україні обговорити підписання угоди про подвійне громадянство для тих етнічних угорців, що мешкають в Україні.

Нагадаємо, 20 березня угорський віце-прем'єр Жолт Шем'єн заявив, що закордонні угорці повинні прагнути автономії у складі держав, в яких вони мешкають. Від цього, за його словами, залежить їхнє виживання.

У відповідь на це міністерство закордонних справ України заявило, що такі спекуляції не відповідають інтересам обох держав.

22 березня угорського посла в Україні Ерно Кешкеня запросили до МЗС для пояснення слів Шем'єна.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло