«Університет Трампа» виплатить $25 млн компенсації своїм студентам

«Університет Трампа» виплатить $25 млн компенсації своїм студентам

Тим часом у «Сімпсонах» зробили пародію на «університет»

«Університет Трампа» виплатить $25 млн компенсації своїм студентам
FOX

31 березня суд у місті Сан-Дієго (штат Каліфорнія, США) остаточно схвалив виплату компенсацій за позовами, поданими у справі про шахрайську діяльність установи Trump University, яка належить президенту США Дональда Трампа. Відповідну постанову схвалив суддя Гонсало Курьєль, повідомляє CNN.

Згідно з судовою ухвалою, організація, яка була перейменована і тепер називається Trump Entrepreneur Initiative (TEI), повинна сплатити постраждалим від шахрайства загалом $25 млн. Суд задовольнив два колективних позови від студентів і один від прокурора. На компенсацію можуть розраховувати приблизно 4 тис. студентів, які відвідували курси згаданої організації.

Раніше CNN повідомляла, що TEI перерахувала необхідну суму для виплати за позовами ще до інавгурації Трампа (20 січня ц. р). Однак позивачі не могли отримати компенсації до судового рішення.

«Університет Трампа» було створено в 2005 році, він обіцяв навчити студентів методам правильного інвестування, які вони могли б використовувати, щоб розбагатіти на нерухомості ─ як Трамп. «Університет» у своєму колишньому вигляді давно перестав існувати, адже діяв без ліцензії навчального закладу. Це були свого роду курси з досягнення успіху в бізнесі. Позивачі стверджували, що корисних знань вони так і не отримали, зате на них постійно тиснули, щоб вони заплатили ще за один курс.

Один рік навчання в «Університеті Трампа» коштує $1495, згідно з судовими документами, «членство» в закладі коштує $10 000 і «Gold Elite», найдорожчий курс, коштує $35 000.

Трамп відкидав звинувачення в шахрайській діяльності «Університету Трампа», називаючи їх необґрунтованими і політично мотивованими. Його адвокати називали справу сфабрикованою.

У популярному мультсеріалі «Сімпсони» зробили пародію на скандальну організацію, назвавши її «Університет Бернса» – за ім'ям персонажа Монтгомері Бернса, скупого мільярдера. За сюжетом, в університеті пропонуються такі професії як «нічний менеджер музею» чи «перемикач телевізора», свій ступінь можна самому роздрукувати на комп'ютері, а професором університету став Гомер Сімпсон. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло