На Заході стають популярними «кімнати гніву»

На Заході стають популярними «кімнати гніву»

Людям подобається трощити предмети, однак психотерапевти хочуть про це поговорити

На Заході стають популярними «кімнати гніву»
фото CNN

Часом людина в момент стресу почувається настільки розлюченою, що хоче щось зламати чи побити. А що як, втілюючи це бажання на практиці, людина може полегшити свій емоційний стан?

Замість того, щоб бити ─ а потім ремонтувати ─ домашні предмети, розгнівані люди тепер можуть відвідувати спеціальні «кімнати гніву» (брейк-руми), які останні 6 місяців користуються шаленою популярністю на Заході. Про це розповідає CNN.

За певну плату в межах такої кімнати можна сіяти стільки хаосу, скільки заманеться, без будь-яких наслідків. Відвідувачам видається інструмент на вибір ─ наприклад, кувалда чи бейсбольна битка, і дозволяється все трощити під улюблену музику. Предмети можна вибрати або принести з собою.

Відвідування «кімнати гніву» коштує від $20 до $90 за 20-хвилинний сеанс.

Зокрема після вирішальної гри Супербоул LI між командами американського футболу New England Patriots та Atlanta Falcons в брейк-рум шикувалися черги із розлючених фанатів команди «Соколів» (яка програла в цьому поєдинку), розповідає прес-секретар закладу Мелані Маклін.

«Люди приходили з портретом Тома Бреді (гравця «Патріотів», який забив найбільше голів. ─ Mind) і символікою «Патріотів», їх ця гра справді розлютила», ─ згадує вона.

Якщо рахунок до десяти чи глибокі вдихи не допомагають заспокоїтися, тоді безпечне місце, де можна «випустити пару», справді стає необхідністю, пише видання.

Психотерапевти налаштовані скептично щодо таких «кімнат гніву». На їхню думку, головний недолік такої методики в тому, що вона викликає звикання.

Гейл Зальц, професор клінічної психіатрії в Weill-Cornell Medical College, Нью-Йорк, застерігає: «Коли людина, яка щойно після розлучення іде в «кімнату гніву» і відчуває там полегшення, лупцюючи боксерську грушу, то це для неї насправді не груша, а обличчя її колишнього. Наступного разу, коли ви відчуєте такий же гнів, це імпульсивне почуття вже буде не так легко стримувати».

Лікар рекомендує знайти більш практичні способи, щоб заспокоїти себе: глибоке дихання, розслаблення м’язів, позитивні візуальні образи, вміння дивитися в перспективу, зниження планки очікувань, здатність повністю усвідомлювати ситуацію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті