У Москві гарно погуляли: затримано 40 людей

У Москві гарно погуляли: затримано 40 людей

СК РФ вже порушив кримінальну справу про заклики до масових заворушень

У Москві гарно погуляли: затримано 40 людей
Фото: interfax.ru

У центрі Москви понад 40 людей, серед них і неповнолітніх, затримали та помістили до поліцейських автобусів «у зв'язку зі спробою проведення несанкціонованої акції». Молоді люди на Тріумфальній площі анонсували свою акцію як «прогулянка нової опозиції». Більшість учасників «гулянь» розташувалися на розі Тверської вулиці та Садового кільця.

Про це повідомив «Інтерфакс», посилаючись на джерело у правоохоронних органах.

Московська поліція ще зранку в неділю, 2 квітня, посилила заходи безпеки у районі Манежної та Червоної площ в зв'язку з анонсованою протестною акцією, не узгодженою з владою міста.

На Манежній площі встановили загородження. На площі чергували співробітники поліції. Біля входу до торгового центру «Охотний ряд» зібралися люди, серед яких багато підлітків. Деякі з них тримали російські триколори. На площу також прийшли активісти, що виступають проти опозиційних мітингів.

«В даний час в автобуси поліції доставлено понад 40 осіб, серед них є неповнолітні», – розказав співрозмовник агентства. За словами анонімного джерела, серед затриманих переважна більшість – представники націоналістичних організацій і угрупувань.

Представник організації «Нова Опозиція» Роман Ковальов підтвердив пресі, що на даний час на Тріумфальній площі затримано близько 40 осіб, вони зараз перебувають в автозаках.

«За моїми даними, на Тріумфальній площі було затримано близько 40 осіб», – сказав він.

Прокуратура Москви в оголошенні на своєму сайті ще 31 березня попередила про негативні наслідки участі в неузгоджених масових акціях в центрі міста в неділю, 2 квітня.

«У мережі інтернет, в тому числі через блоги і соцмережі, активно поширюються повідомлення, що закликають до участі 2 квітня в неузгоджених з органами влади публічних заходах на території Центрального округу Москви. Прокуратура попереджає, що повідомлення про заплановані на зазначену дату масові заходи в органи виконавчої влади Москви не подавалися», – йшлося в повідомленні.

У наглядовому відомстві також додали, що при проведенні подібних неузгоджених заходів безпека громадян не може бути забезпечена в повній мірі через відсутність взаємодії організаторів публічного заходу з представниками держорганів.

Столичне управління Слідчого комітету РФ вже порушило кримінальну справу про заклики до масових заворушень і  участі в несанкціонованій акції у центрі Москви.

«Слідчими органами Головного слідчого управління Слідчого комітету Російської Федерації по місту Москва порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК РФ (заклик до масових заворушень)», – повідомила «Інтерфакс» представник главку Юлія Іванова.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло