День виборів у Вірменії: з’явилися результати екзит-полів

День виборів у Вірменії: з’явилися результати екзит-полів

У новий парламент проходять чотири партії

День виборів у Вірменії: з’явилися результати екзит-полів
Серж Саргсян
Фото European Peoples Party / flickr

У Вірменії в неділю завершилися перші після переходу республіки на парламентську форму правління вибори до Національних Зборів. Про це повідомляє «Интерфакс».

За останніми даними ЦВК (16:00 за Києвом), на виборах проголосували 1 млн 317 тис. 936 осіб, або 50,93% виборців. Головне суперництво розгорнулось між керівною Республіканською партією та правоцентристським блоком «Царукян».

Згідно з даними Exit poll, проведеного компанією Gallup Organization/Baltic Surveys, перемагає правляча Республіканська партія Вірменії президента Сержа Саргсяна, яка набрала 46% голосів виборців.

На другому місці ─ Блок «Царукян» з 25%, за ним слідують Блок «Вихід» («Елк») з 10% голосів, а АРФ «Дашнакцутюн» (АРФД) і партія «Вірменське відродження» набрали по 5% і 4% відповідно. Блоки «Оганян-Раффі-Осканян» (ОРО) і Вірменський національний конгрес – Народна партія Вірменії (АНК-НПА) набрали по 3% голосів. Компартія Вірменії і партія «Вільні демократи» набрали по 2%.

Партіям для проходження в парламент необхідно подолати 5%-й бар'єр, а блокам ─ 7%.

Повністю республіка перейде на нову форму правління в 2018 році, коли закінчиться термін повноважень чинного президента Вірменії Сержа Саргсяна. Надалі президента обиратимуть у парламенті, який має назву Національні Збори. Натомість більше повноважень отримає Кабінет міністрів.

У виборах брали участь п'ять партій і чотири партійних блоки, всього близько 1500 кандидатів.

Точна кількість депутатів парламенту Вірменії в Конституції не прописана. Вказано лише, що парламент складається мінімум зі 101 депутата, а для формування стабільної парламентської більшості необхідно 54% місць.

Якщо за підсумками виборів або в результаті формування коаліції стабільну більшість не буде сформовано, то на 28 день з дня голосування проводиться другий тур голосування.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло