В Еквадорі на президентських виборах перемогу отримав Ленін

В Еквадорі на президентських виборах перемогу отримав Ленін

Опозиція не згодна і влаштовує заворушення

В Еквадорі на президентських виборах перемогу отримав Ленін
Ленін Морено
Фото Vamos Lenin official page

Кандидат від правлячої партії, колишній віце-президент Ленін Морено лідирує на президентських виборах в Еквадорі після обробки 93,5% бюлетенів із результатом у 51,06%, а його опонент ─ колишній банкір і консерватор Гільєрмо Лассо ─ 48,94% голосів.

Про це повідомляє агентство ABC News.

63-річний Ленін Морено ─ юрист, відомий борець за права людей з обмеженими можливостями. Він сам ─ інвалід, прикутий до візка, після нападу грабіжників у 1991 році, які прострелили йому хребет, спричинивши параліч.

У 2007-2013 роках Ленін Морено займав посаду віце-президента Еквадору. В цей час він домігся збільшення бюджету на допомогу людям з обмеженими можливостями в 50 разів. Він також заснував Місію «Солідарність для інвалідів», яка пропонує реабілітацію, технічну допомогу та психологічну підтримку тисячам інвалідів. Досвід місії було запозичено в інших латиноамериканських країнах.

У 2012 році Морено було висунуто на Нобелівську премію миру, а в грудні 2013 року генсек ООН Пан Гі Мун призначив його спеціальним посланником з питань обмежених можливостей. Ленін Морено також є творцем фундації гумору Eventa, автором кількох книг про теорію гумору.

Батько Леніна ідеалізував російську революцію, тому дав йому таке ім’я.

Опозиційний Рух CREO та кандидат Гільєрмо Лассо вже заявили, що відмовляються визнавати поразку, а сам Ласо має намір оскаржити результати у всіх 24 провінціях країни.

Чинний президент Еквадору Рафаель Корреа у своєму Twitter повідомив про спалахи насильства після оголошення підсумків виборів. Однак він зазначив, що тенденція до перемоги Леніна Морено незворотна, оскільки різниця у кількості поданих голосів перевищила 200 тисяч.

За словами Корреа, на виборах праві отримали нищівну поразку, хоча на їх боці мільйони і контроль над ЗМІ.

Центрвиборчком країни заявив, що може бути другий тур президентських виборів. Згідно з еквадорськими законами, перемагає кандидат, який набрав більше 50%. Перемога може дістатися і тому, хто набере 40%, але в цьому випадку він повинен випередити найближчого суперника як мінімум на 10% голосів.

Другий тур виборів президента Еквадору пройде 2 квітня.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло