МВФ ухвалив рішення про виділення Україні $1 млрд (ОНОВЛЕНО)

МВФ ухвалив рішення про виділення Україні $1 млрд (ОНОВЛЕНО)

Кошти підуть на поповнення запасів міжнародних резервів НБУ

МВФ ухвалив рішення про виділення Україні $1 млрд (ОНОВЛЕНО)
Фото: Facebook П.Порошенка

Рада директорів МВФ ухвалила рішення про виділення Україні $1 млрд.

Про це повідомив на своїй офіційній сторінці у Facebook Петро Порошенко.

«Рада директорів МВФ ухвалила рішення про виділення Україні одного мільярда доларів. Це чергове визнання українських реформ!» – написав президент.

Олена Коробкова, виконавчий директор НАБУ, у відповідь на запит Mind прокоментувала цю подію: «Кошти в розмірі $1 млрд підуть на поповнення запасів міжнародних резервів НБУ. Насправді не так важлива сума траншу, скільки сам факт його виділення. Оскільки це означає, що МВФ продовжує співпрацювати з Україною, а значить, реформи все ж нехай повільно, але проводяться».

Загальноприйнятий міф, що українці нібито живуть в кредит від МВФ, є вкрай неправильним, наголошує Коробкова. Відповідно до діючої програми з МВФ, отримані транші не направляються до бюджету, а йдуть на поповнення міжнародних резервів.

На підтримку бюджету, запевняє виконавчий директор НАБУ, була спрямована лише частка першого траншу МВФ – ще у травні 2014 року. Офіційні міжнародні резерви, за її словами, служать для виплати країни по боргах в іноземній валюті. До того ж НБУ може продавати валюту з резервів для підтримки курсу гривні у випадках девальваційного тиску.

«Але отримання траншу – це сигнал для всієї світової спільноти. Інші міжнародні партнери України не проводять складний аналіз економіки, а дивляться на МВФ і прив'язують своє фінансування до них. Наприклад, умови для отримання коштів до бюджету від Європейської Комісії в обсязі 0,6 млрд євро виконані, але вони прив'язані до траншу МВФ, і тому ще не надійшли. І якраз такі кредити більш відчутні для українців, оскільки вони, як правило, є цільовими, наприклад, на будівництво дороги», – підкреслила Олена Коробкова.

Для довідки, у планах на 2017 рік було отримання чотирьох траншів на загальну суму $5,53 млрд (цей – на $1 млрд, потім $1,9 млрд, і ще два – по $1,3 млрд). Після отримання четвертого траншу Україна вибере половину обсягу програми МВФ, хоча по вихідному графіку мала б вибрати до цього часу вже 75% зарезервованих для неї ресурсів від Фонду, наголошує директор НАБУ.

Інвестбанкір Іван Угляніца вважає, що сам факт видачі або ж невидачі траншу має значення більше для влади, ніж для країни. Та й для самої влади зараз це питання більше іміджеве, ніж фінансове. Хоча, якщо оцінювати це рішення з точки зору громадськості, то воно, на думку банкіра, не має ніякого позитивного впливу на рейтинг влади.

«Валютне ж питання, ймовірно, знову піднімуть ближче до кінця літа – початку осені. Зараз же, навіть не дивлячись на різні політичні коливання, завдяки низькому сезонному попиту на валюту всередині, а також із зовнішніх ринків, тиску на гривню не помітно навіть без «грошей МВФ», констатує Угляніца.

На думку Григорія Кукурудзи, економіста IMF group of Ukraine, критичної необхідності в поточному році у даному транші не було.

«Звичайно, це зміцнить курс, оскільки НБУ встановлює його у прямій залежності від співвідношення грошової бази (всіх емітованих Нацбанком грошей) до золотовалютних резервів. Упевнений, що ми побачимо похилий тренд курсу до червня включно», – прогнозує Григорій Кукурудза.

Але експерт впевнений – набагато важливіше те, що якщо Україна отримала транш, значить, МВФ (а з ним і більша частина зовнішнього світу) оцінюють темп реформ як позитивний, що характеризує Україну на міжнародній арені як країну, що рухається до ринкової економіки.

«Незважаючи на те, що ми прострочили виділений час по ряду структурних маяків, уряд активно займається підготовкою земельної реформи, створенням системи монетизації субсидій і пенсійною реформою. З іншого боку, відкладення виділення Україні траншу протягом ще 2-3 кварталів означало б фактичний розрив програми співпраці, що характерно виключно для тоталітарних держав», – резюмує Григорій Кукурудза.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло