В Литві заговорили про небезпеку російського вторгнення
Балтійські країни бояться повторення Кримського сценарію

За словами литовських високопосадовців, Росія намагається створити фальшиву історію, відкинувши право Балтійських держав на існування, водночас очевидними є паралелі, коли такі ж дії чинилися для створення юридичного підґрунтя під час анексії українського Криму.
Міністр Оборони Литви Раймундас Каробліс повідомив The Guardian, що з боку Росії іде серйозна кампанія з дезінформації, організована Москвою з метою дестабілізувати ситуацію в регіоні.
«Росія ─ це загроза, ─ заявив міністр в інтерв'ю виданню. ─ Вони кажуть, що наша столиця Вільнюс не повинна належати Литві, тому що в період між першою і другою світовою війною вона була окупована Польщею. Звичайно, це історія, але Росія використовує цей привід».
Також поширюється інформація про те, що місто Клайпеда ніколи не входило до складу Литовської держави і було подароване Литві Йосипом Сталіним.
За словами сержанта відділу стратегічних комунікацій Міноборони Литви Томаса Сепоніса, російські політики заговорили про «Новоросію» ще в 2003 році. Однак тоді на це ніхто не звернув увагу. За його словами, в ЗМІ та соцмережах кремлівські діячі ставлять під сумнів право Литовської республіки на існування і намагаються переконати, що в країні нібито пригнічують права російськомовних. Як приклад Сепоніс наводить висловлювання лідера ЛДПР В. Жириновського. «Він вважає, що східна частина Литви повинна відійти до Білорусі, а західна ─ до Росії», ─ зазначив військовий.
Розвідка Литви повідомляє, що Росія наростила сили і можливості почати наступ проти будь-якої з трьох країн Балтії за 24 години, обмежуючи тим самим здатність НАТО відповісти на агресію належним чином. Про це повідомляє Reuters.
Спецслужби з’ясували, що Росія посилила свої війська в Калінінградській області минулого року. Зокрема, було розміщено винищувачі СУ-30 і ракетні системи, здатні вражати цілі в будь-якій точці Балтійського моря. Тим самим Росія зменшила відрізок часу, необхідний для початку атаки.
Як повідомлялося в лютому, НАТО оголосило про розширення військової присутності повітряних і морських сил союзників в акваторії Чорного моря.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].