Україна обігнала інші країни за рівнем демократії

Україна обігнала інші країни за рівнем демократії

Однак загалом демократичні настрої падають, авторитаризм зростає

Міжнародна організація Freedom House опублікувала нову доповідь «Країни перехідного періоду 2017», у якій відзначила успіхи України на шляху реалізації демократичних реформ.

Україна поруч із Румунією та Косово представлена як позитивний приклад ─ країна дещо просунулася вперед завдяки структурним реформам. Хоча на цей момент, зазначається в доповіді, вони стикаються зі значними викликами поглибленню трансформації, що може призвести до нівелювання їх прогресу.

Як наголошується в доповіді, у 2017 році демократичні показники у 18 країнах ─ зменшилися. Вперше за всю історію моніторингу кількість консолідованих авторитарних режимів у регіоні перевищила кількість консолідованих демократій. Зокрема, Польща та Угорщина вказані як країни, де зниження рівня демократії викликає тривогу.  «Віктор Орбан в Угорщині та Ярослав Качинський в Польщі відкрито висміюють ідею незалежних інститутів та обмеження влади більшості, чого вимагає демократія», – йдеться в доповіді. До авторитаризму повернувся й Киргизстан: «На жаль, президент Алмазбек Атамбаєв схильний повторювати помилки своїх попередників».

Серед балканських країн суттєво впали показники Македонії та Сербії.

Дві країни покращили загальний показник – Україна та Білорусь, повідомляється в доповіді. У той час, як в Україні покращилася ситуація з незалежністю судової гілки влади, корупцією та місцевою владою, показник активності громадянського суспільства зменшився за рахунок зростаючого впливу екстремістських груп.

«Ситуація в Україні продовжує покращуватися у 2016 року, але з’являються загрозливі сигнали, які можуть посприяти згортанню реформ, адже старі еліти протидіють встановленню підзвітної держави», ─ вказує доповідь.

Міжнародні партнери України повинні продовжувати застосовувати підхід «жорсткої любові» [надавати підтримку різного типу лише після здійснення українською стороною кроків на шляху до демократизації і впровадження реформ], як і попередні три роки.

Згідно зі звітом, представленим на сайті організації, за «шкалою демократії» від 1 до 7 (де 1 представляє найвищий рівень демократії, а 7 ─ найнижчий), Україна отримала оцінку в 4,61. Даний показник значно перевершує оцінку РФ, Вірменії, Азербайджану та республік Центральної Азії.

Доповідь «Країни перехідного періоду» публікується з 1995 року. Проект охоплює 29 посткомуністичних країн колишнього Радянського Союзу, а також країни Центральної, Східної Європи та Балкан.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло