Перший крок: Рада узялася за догхантерів
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Перший крок: Рада узялася за догхантерів

Депутати в першому читанні підтримали закон про кримінальну відповідальність за жорстокість до тварин

Перший крок: Рада узялася за догхантерів
Фото зі сторінки: www.facebook.com/profile.php?id=100004665041432&hc_ref=NEWSFEED

Верховна Рада має намір ввести кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Законопроект №5119-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються введення гуманного ставлення до тварин» у першому читанні на засіданні у вівторок підтримали 243 народних депутати.

Законопроект пропонує внести зміни в ст. 299 «Жорстоке поводження з тваринами» Кримінального кодексу, відповідно до якого знущання над тваринами карається арештом до шести місяців або обмеженням волі до трьох років. Ті ж самі дії, здійснені в присутності малолітніх, караються обмеженням волі від трьох до п'яти років або позбавленням волі на такий самий термін.

Також пропонується внести до Кримінального кодексу України норму, згідно з якою дії, пов'язані з жорстоким ставленням до тварин, що вчинені з особливою жорстокістю або призвели до загибелі, або в результаті яких тварини стали каліками, вчинені групою осіб, караються позбавленням волі від п'яти до восьми років.

«Перше, що важливо зазначити, законопроект веде до посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами з максимальним терміном до восьми років позбавлення волі. Друге, Рада зробила спробу розмежувати адміністративну та кримінальну відповідальність. Тепер ніхто не зможе «піти» на адміністративне правопорушення. Третє, у правоохоронних органів з'являється можливість за певних умов здійснювати негласні слідчі дії відносно дохгантерів. Це дозволяє фіксувати порушення закону на самих різних стадіях його здійснення і не чекати жертв жорстокого поводження», – коментує адвокат Андрій Руденко.

За його словами, жорстоке поводження переважило за ступенем санкції хуліганство, що є прогресивним і логічним, бо хуліганство передбачає до семи років позбавлення волі. 

«Для волонтерів додатковим плюсом є ще те, що строки давності притягнення до кримінальної відповідальності істотно збільшуються, з двох років до десяти! Якщо Король (Дмитро Король був спійманий зоозахисниками у Ботанічному саду в Києві, коли труїв безпритульних тварин. – Ред.) 8 грудня 2017 року буде звільнений від відповідальності, то за новим законом це практично неможливо. Нагадаю, Шевченківський суд міста Києва всіляко тягне розгляд справи і веде її до закінчення терміну давності. За новим законом це практично неможливо», – каже адвокат

Нагадаємо, що це лише перше читання. Головне, щоб депутати не забули про цей закон після Євробачення.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло