Перший крок: Рада узялася за догхантерів

Перший крок: Рада узялася за догхантерів

Депутати в першому читанні підтримали закон про кримінальну відповідальність за жорстокість до тварин

Перший крок: Рада узялася за догхантерів
Фото зі сторінки: www.facebook.com/profile.php?id=100004665041432&hc_ref=NEWSFEED

Верховна Рада має намір ввести кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Законопроект №5119-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються введення гуманного ставлення до тварин» у першому читанні на засіданні у вівторок підтримали 243 народних депутати.

Законопроект пропонує внести зміни в ст. 299 «Жорстоке поводження з тваринами» Кримінального кодексу, відповідно до якого знущання над тваринами карається арештом до шести місяців або обмеженням волі до трьох років. Ті ж самі дії, здійснені в присутності малолітніх, караються обмеженням волі від трьох до п'яти років або позбавленням волі на такий самий термін.

Також пропонується внести до Кримінального кодексу України норму, згідно з якою дії, пов'язані з жорстоким ставленням до тварин, що вчинені з особливою жорстокістю або призвели до загибелі, або в результаті яких тварини стали каліками, вчинені групою осіб, караються позбавленням волі від п'яти до восьми років.

«Перше, що важливо зазначити, законопроект веде до посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами з максимальним терміном до восьми років позбавлення волі. Друге, Рада зробила спробу розмежувати адміністративну та кримінальну відповідальність. Тепер ніхто не зможе «піти» на адміністративне правопорушення. Третє, у правоохоронних органів з'являється можливість за певних умов здійснювати негласні слідчі дії відносно дохгантерів. Це дозволяє фіксувати порушення закону на самих різних стадіях його здійснення і не чекати жертв жорстокого поводження», – коментує адвокат Андрій Руденко.

За його словами, жорстоке поводження переважило за ступенем санкції хуліганство, що є прогресивним і логічним, бо хуліганство передбачає до семи років позбавлення волі. 

«Для волонтерів додатковим плюсом є ще те, що строки давності притягнення до кримінальної відповідальності істотно збільшуються, з двох років до десяти! Якщо Король (Дмитро Король був спійманий зоозахисниками у Ботанічному саду в Києві, коли труїв безпритульних тварин. – Ред.) 8 грудня 2017 року буде звільнений від відповідальності, то за новим законом це практично неможливо. Нагадаю, Шевченківський суд міста Києва всіляко тягне розгляд справи і веде її до закінчення терміну давності. За новим законом це практично неможливо», – каже адвокат

Нагадаємо, що це лише перше читання. Головне, щоб депутати не забули про цей закон після Євробачення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло