Захворіло у світі
177,058,656
Померло у світі
3,828,472
Вилікувалось у світі
161,259,501
Захворіло в Україні
2,224,992
Померло в Україні
51,769
Вилікувалось в Україні
2,136,176
Трипільську ТЕС зупинили

Трипільську ТЕС зупинили

Робітників переведуть на триденний робочий тиждень

Трипільська теплоелектростанція в ніч на середу припинила виробництво електроенергії через брак антрацитового вугілля. В місті Українка на невизначений термін відключили гарячу воду.

Про це повідомляє obukhiv.online

«Трипільська ТЕС не працює з метою економії палива. Зупинка відбулася за вказівкою диспетчера «Укренерго», – повідомила керівник прес-служби компанії «Центренерго» Оксана Єгорова.

«З 10 травня ми переходимо на триденний робочий тиждень. Коли все стабілізується, станцію знову запустимо. Це буде нелегко, але трагедії ніякої нема», – запевнив журналістів директор Трипільської ТЕС Петро Кравець.

Заробітна плата скоротиться з розрахунку робочих днів, тобто приблизно на третину. Робочі дні скорочувати не планують, але буде запроваджено «плаваючий» графік. Скорочень працівників не буде, обіцяють на підприємстві.

За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, станом на 3 квітня на складах Трипільської ТЕС було 36 800 тонн антрацитового вугілля. Останні дні перед зупинкою ТЕС працювала лише половиною блоку. У середу її блоки були заявлені для роботи, але системний оператор вирішив їх не задіювати для покриття навантаження в енергосистемі. Тепер усі блоки зупиняють та консервують на невизначений термін.

Раніше Mind проаналізував розташування на мапі вугілльних шахт та транспортні схеми доставки вугілля на українські ТЕС. За висновками Mind використання антрациту на Трипільській ТЕС є логістично невиправданим. Як альтернативу слід розглянути використання газового вугілля західного Донбасу або ж переводити станцію на газ чи мазут.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті