Повторний запуск Falcon 9 дозволить літати в космос удвічі дешевше

Повторний запуск Falcon 9 дозволить літати в космос удвічі дешевше

Мета SpaceX – готувати ракету до повторного запуску за 24 години

Повторний запуск Falcon 9 дозволить літати в космос удвічі дешевше
Фото SpaceX

Місія з повторного запуску першого ступеня Falcon 9 скоротила витрати SpaceX більш ніж удвічі порівняно з підготовкою нового ступеня.

Місія з повторного запуску ракети Falcon 9, яка вже побувала у космосі, дозволила компанії SpaceX більш ніж удвічі скоротити витрати порівняно з виробництвом нового першого ступеня ракети-носія. Про це заявила президент компанії Гвінн Шотвелл, повідомляє SpaceNews.

Шотвелл не озвучила точні цифри. Проте стало зрозуміло співвідношення вартості нового першого ступеня і вартості ремонтних робіт з його підготовки до повторного запуску.

За словами Шотвелл, витрати на ремонтно-відновлювальні роботи були «значно менші, ніж половина вартості нового першого ступеня».

Американська аерокосмічна компанія SpaceX від початку проектувала першу сходинку Falcon 9 як багаторазову, для того щоб знизити вартість запусків ракети.

«В майбутньому ми плануємо готувати ракети до повторного запуску за 24 години», ─ додала президент компанії, зазначивши, що SpaceX не вважає повторний запуск рентабельним у разі, якщо його не вдається провести настільки ж швидко, як підготувати літак до нового польоту.

Раніше засновник SpaceX Ілон Маск заявив про те, що компанія витратила на розробку технології виробництва багаторазових ракет близько мільярда доларів.

Нагадаємо, перший в історії повторний запуск першого ступеня ракети-носія SpaceX здійснила 31 березня о 01:27 (за Києвом) зі стартового майданчика LC-39A космічного центру Кеннеді. Менш ніж через 3 хвилини після старту перша ступінь успішно відокремилася, а ще приблизно через 6 хвилин вона приземлилася на плавучу платформу в Атлантичному океані. Супутник було успішно виведено на орбіту.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло