На півдні Франції розкопали стародавнє місто

На півдні Франції розкопали стародавнє місто

Будували школу, а знайшли античне місто, якому більше тисячі років

На півдні Франції розкопали стародавнє місто
фото Science Alert

Під час будівництва школи у французькому місті Юзес при розкопках котловану несподівано було знайдено залишки древніх споруд, повідомляє видання Science Alert.

Їх орієнтовний вік з I століття до н.е. по 7 століття н. е. Найважливішою знахідкою стали античні мозаїки I століття н. е. На даний момент дослідники вивчили ділянку площею близько 4 тисяч кв. метрів.

Про існування загубленого римського міста Уцетія археологи запідозрили під час розкопок у сусідньому Німі, де збереглися унікальні фрагменти мозаїки та відповідні написи. Але виявити місто допоміг лише випадок і міські потреби.

«До початку нашої роботи ми знали, що там було римське місто під назвою Уцетія тільки тому, що його ім'я згадувалося на стелі в Німі, поряд з 11 іншими назвами поселень у цьому регіоні», ─ розповідає Філіп Кейн з французького Національного інституту превентивних археологічних досліджень.

Найбільша з археологічних знахідок ─ громадська будівля, яке займала понад 250 кв.м. У часи розквіту вона була прикрашена грандіозними колонами, кольоровими мозаїками, символами сови, качки, орла і фавна. За попередніми оцінками, будівлю зруйнували ще в 1 столітті н.е.

«Цей вид складних музичних мостів часто зустрічається в римській архітектурі 1-2 століття н.е., але тут він з'явився мінімум за 200 років до цього, а значить, місто було досить прогресивним», ─ прокоментував свої знахідки вчений.

Археологи впевнені, що Уцетія зберігає ще чимало секретів. Як відзначають дослідники, місто існувало на цьому місці з 1-2 століття по 7 століття нашої ери з перервою в 3-4 століттях, яку вчені пояснити не можуть.

На півдні Франції розкопали стародавнє місто
фото Science Alert

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло