На півдні Франції розкопали стародавнє місто
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

На півдні Франції розкопали стародавнє місто

Будували школу, а знайшли античне місто, якому більше тисячі років

На півдні Франції розкопали стародавнє місто
фото Science Alert

Під час будівництва школи у французькому місті Юзес при розкопках котловану несподівано було знайдено залишки древніх споруд, повідомляє видання Science Alert.

Їх орієнтовний вік з I століття до н.е. по 7 століття н. е. Найважливішою знахідкою стали античні мозаїки I століття н. е. На даний момент дослідники вивчили ділянку площею близько 4 тисяч кв. метрів.

Про існування загубленого римського міста Уцетія археологи запідозрили під час розкопок у сусідньому Німі, де збереглися унікальні фрагменти мозаїки та відповідні написи. Але виявити місто допоміг лише випадок і міські потреби.

«До початку нашої роботи ми знали, що там було римське місто під назвою Уцетія тільки тому, що його ім'я згадувалося на стелі в Німі, поряд з 11 іншими назвами поселень у цьому регіоні», ─ розповідає Філіп Кейн з французького Національного інституту превентивних археологічних досліджень.

Найбільша з археологічних знахідок ─ громадська будівля, яке займала понад 250 кв.м. У часи розквіту вона була прикрашена грандіозними колонами, кольоровими мозаїками, символами сови, качки, орла і фавна. За попередніми оцінками, будівлю зруйнували ще в 1 столітті н.е.

«Цей вид складних музичних мостів часто зустрічається в римській архітектурі 1-2 століття н.е., але тут він з'явився мінімум за 200 років до цього, а значить, місто було досить прогресивним», ─ прокоментував свої знахідки вчений.

Археологи впевнені, що Уцетія зберігає ще чимало секретів. Як відзначають дослідники, місто існувало на цьому місці з 1-2 століття по 7 століття нашої ери з перервою в 3-4 століттях, яку вчені пояснити не можуть.

На півдні Франції розкопали стародавнє місто
фото Science Alert

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло