Харківський бронетанковий завод відремонтував 60 танків (ВІДЕО)
Йдеться про бойові танки Т-64 і Т-80 для ЗСУ

Харківський бронетанковий завод (ХБТЗ), що входить до складу ДК «Укроборонпром», у 2016 році забезпечив відновлення та ремонт 60 одиниць основних бойових танків Т-64 і Т-80 для ЗСУ.
Про це повідомила прес-служба ДК «Укроборонпром».
«Кожен танк, після отриманих ним пошкоджень або відпрацювання передбаченого ресурсу, на підприємстві проходить складну процедуру відновлення – регламентний або капітальний ремонт. Фактично, танк отримує нове життя. Його розбирають, після чого усі системи, вузли, агрегати, та окремі деталі перевіряють на відповідність їх конструкторській документації», – пояснюють у «Укроборонпромі».
ХБТЗ спеціалізується на здійсненні капітальних ремонтів та модернізації танків Т-64, Т-80, Т-72, танкових двигунів 5ТДФ і ГТД-1250 і спецтехніки. Завод також здійснює ремонт танкових прицілів, лазерних далекомірів і комплексу керованого озброєння. До моменту розпаду СРСР завод здійснював капремонт близько 60 танків і 55 двигунів на місяць.
З початком війни на сході України в 2014 році ХБТРЗ отримав значні державні оборонні замовлення. Відновлені танки Т-64 вже брали участь в цілому ряду боїв. Для тестування результатів ремонту систем, відремонтований танк Т-64 був направлений на спеціальний танкодром, де фахівці ДП «Харківський бронетанковий завод», який входить до складу ДК «Укроборонпром», та представники Міністерства оборони України, перевіряли роботу машини у різних режимах експлуатації.
Відновлення танків Т-80 здійснюється з квітня 2015 року, їх планують направляти у новостворені танкові роти бригади аеромобільних військ України.
Тривають роботи по доведенню розробки БМПВ-64 до серійного зразка.
Нагадаємо, 21 березня у Житомирській області на одному з військових полігонів провели випробування двох бойових модулів – «Шквал» та «Стілет». Вони призначені для озброєння глибоко модернізованої БМП, спроектованої на Житомирському бронетанковому заводі.
Під час випробувань фахівці Житомирського бронетанкового заводу, інших підприємств-учасників концерну та Міноборони України проаналізували точність, швидкість та ефективність роботи кожного бойового модуля.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].