Харківський бронетанковий завод відремонтував 60 танків (ВІДЕО)

Харківський бронетанковий завод відремонтував 60 танків (ВІДЕО)

Йдеться про бойові танки Т-64 і Т-80 для ЗСУ

Харківський бронетанковий завод відремонтував 60 танків (ВІДЕО)
Фото: Укроборонпром

Харківський бронетанковий завод (ХБТЗ), що входить до складу ДК «Укроборонпром», у 2016 році забезпечив відновлення та ремонт 60 одиниць основних бойових танків Т-64 і Т-80 для ЗСУ.

Про це повідомила прес-служба ДК «Укроборонпром».

«Кожен танк, після отриманих ним пошкоджень або відпрацювання передбаченого ресурсу, на підприємстві проходить складну процедуру відновлення – регламентний  або капітальний ремонт. Фактично, танк отримує нове життя. Його розбирають, після чого усі системи, вузли, агрегати, та окремі деталі перевіряють на відповідність їх конструкторській документації», – пояснюють у «Укроборонпромі».

ХБТЗ спеціалізується на здійсненні капітальних ремонтів та модернізації танків Т-64, Т-80, Т-72, танкових двигунів 5ТДФ і ГТД-1250 і спецтехніки. Завод також здійснює ремонт танкових прицілів, лазерних далекомірів і комплексу керованого озброєння. До моменту розпаду СРСР завод здійснював капремонт близько 60 танків і 55 двигунів на місяць.

З початком війни на сході України в 2014 році ХБТРЗ отримав значні державні оборонні замовлення. Відновлені танки Т-64 вже брали участь в цілому ряду боїв. Для тестування результатів ремонту систем, відремонтований танк Т-64 був направлений на спеціальний танкодром, де фахівці ДП «Харківський бронетанковий завод», який входить до складу ДК «Укроборонпром», та представники Міністерства оборони України, перевіряли роботу машини у різних режимах експлуатації. 

Відновлення танків Т-80 здійснюється з квітня 2015 року, їх планують направляти у новостворені танкові роти бригади аеромобільних військ України.

Тривають роботи по доведенню розробки БМПВ-64 до серійного зразка.

Нагадаємо, 21 березня у Житомирській області на одному з військових полігонів провели випробування двох бойових модулів – «Шквал» та «Стілет». Вони призначені для озброєння глибоко модернізованої БМП, спроектованої на Житомирському бронетанковому заводі.

Під час випробувань фахівці Житомирського бронетанкового заводу, інших підприємств-учасників концерну та Міноборони України проаналізували точність, швидкість та ефективність роботи кожного бойового модуля.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті