Ле Пен не визнає відповідальність Франції за облави на євреїв

Ле Пен не визнає відповідальність Франції за облави на євреїв

Фійон вважає подібні заяви антисемітськими

Ле Пен не визнає відповідальність Франції за облави на євреїв
Меморіал на велодромі Вель д’Ів
Фото Samuel D. Gruber

Французький ультраправий кандидат в президенти Марін Ле Пен спричинила скандал своїми заявами щодо одного із найпохмуріших епізодів французької історії під час Другої світової.

Ле Пен заперечує, що французька держава несе відповідальність за облаву французької поліції, здійснену за наказом нацистського режиму від 6 липня 1942 року щодо євреїв у Парижі, які потім були відправлені в нацистські табори смерті. Про це пише The Guardian.

Як відомо, 14-15 липня 1942 року в Парижі та його передмістях було заарештовано понад 13 000 осіб, більше третини з яких становили діти. Більшість з них було вбито, менше сотні людей вижили.

«Я думаю, що Франція не несе відповідальності за Вель-д'Ів (найбільш масовий арешт євреїв ─ ред.)», ─ заявила Ле Пен.

Вона вважає, що в цих облавах винні ті, хто на той момент був при владі, а значить, не Франція, а колаборантський уряд, який співпрацював з нацистами.

Лідер Національного фронту заявила: «Франція навчила наших дітей, що у них є всі підстави критикувати країну і бачити, мабуть, найтемніші сторони нашої історії. А я хочу, щоб вони знову пишалися бути французами».

Її суперник, кандидат у президенти Франсуа Фійон, назвав ці висловлювання «серйозною помилкою». «Не варто забувати, що Марін Ле Пен ─ донька Жана-Марі Ле Пен», ─ наголосив він.

Жан-Марі Ле Пен, який заснував Народний фронт в 1972 році, неодноразово звинувачувався за антисемітські та расистські висловлювання, наприклад, називаючи Голокост «лише деталлю історії». Минулого року Європарламент знову позбавив імунітету Жан-Марі Ле Пена за антисемітизм.

Перший тур президентських виборів відбудеться 23 квітня.

Як свідчить опитування, Ле Пен і Еммануель Макрон отримують по 24% голосів опитаних. Решта кандидатів набирають менше 20%. Однак в разі виходу Ле Пен і Макрона до другого туру виборів за главу «Народного фронту» будуть готові проголосувати 39% виборців, за Макрона ─ 61%.

Ле Пен не визнає відповідальність Франції за облави на євреїв
Меморіал на велодромі Вель д’Ів
Фото Samuel D. Gruber

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло