«Антонов»: на випробуваннях Ан-2-100 встановив рекорд

«Антонов»: на випробуваннях Ан-2-100 встановив рекорд

Ан-2 – найбільший у світі одномоторний біплан

«Антонов»: на випробуваннях Ан-2-100 встановив рекорд
Фото: прес-служба ДП "Антонов"

На льотно-випробувальній базі ДП «Антонов» легкий літак Ан-2-100, сучасна модифікація відомого біплана Ан-2, виконав випробувальний політ. Літак підняв вантаж рекордної для свого класу ваги в 3202 кг на висоту 2700 м. Максимальне комерційне навантаження Ан-2-100 складає 1500 кг.

Повідомлення про спробу встановлення рекорду буде передано до Міжнародної федерації авіаційного спорту, запевняють у прес-службі ДП «Антонов».

Ан-2 до цих пір залишається найбільшим у світі одномоторним біпланом. Ан-2-100 призначений для пасажирських, вантажних та змішаних пасажирсько-вантажних перевезень на місцевих повітряних лініях.

Головна відмінність Ан-2-100 від його попередника – у силовій установці з маршовим турбогвинтовим двигуном МС-14 розробки та виробництва АТ «Мотор-Січ». Одна з переваг цієї заміни – перехід з авіаційного бензину на авіаційний керосин. Таким чином значно підвищено рентабельність літака. До того ж Ан-2-100 оснащений повітряним реверсивним гвинтом АВ-17 (на заміну АВ-2). Вага пустого знарядженого Ан-2-100 на 200 кг менша за вагу Ан-2.

Зазначимо, 31 березня вперше піднявся у повітря новітній український літак, розроблений ДП «Антонов» на замовлення Саудівської Аравії. Літак був виготовлений повністю без російського комплектування.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло