Ігор Білоус: ОПЗ приватизують до кінця 2017 року

Ігор Білоус: ОПЗ приватизують до кінця 2017 року

Загалом будуть приватизовані близько 1500 з 3500 держпідприємств

Фонд держмайна України допускає проведення приватизації Одеського припортового заводу (ОПЗ) до кінця 2017 року.

«Ми запустили заново підготовку до приватизації цього об'єкта. Я думаю, що у другій половині – під кінець року може відбутися продаж», – сказав глава ФДМ Ігор Білоус на прес-брифінгу в Києві у вівторок, 11 квітня, передає «Інтерфакс».

За словами службовця, підготовка до продажу ОПЗ до кінця 2017-го пов'язана не з заборгованістю підприємства перед Ostchem Дмитра Фірташа або НАК «Нафтогаз України», а перш за все, з кон'юнктурою світового ринку хімічної продукції, зокрема, карбаміду та аміаку.

Білоус додав, що відповідно до нового закону про приватизацію, розробленого ФДМ спільно з МЕРТ, ЄБРР та іншими партнерами, близько 1500 з 3500 держпідприємств підлягають приватизації. Водночас лише 60 компаній з них є великими підприємствами, з вартістю активів понад 250 млн грн.

«Цей закон зробить приватизацію простішою, ефективною, прибере корупцію, збільшить кількість учасників», – уточнив Білоус.

За його словами, відомство також очікує ухвалення українським парламентом закону «Про ринок електроенергії» у другому читанні, оскільки він є визначальним для приватизації «Центренерго».

Як зазначив Білоус, не дивлячись на те, що в 2016 році відомство не виконало план по великій приватизації, ним було перевиконано план з продажу об'єктів малої приватизації – надходження в бюджет склали 2,467 млрд грн. Найближчим часом буде запущено масовий продаж об'єктів державної власності через систему Prozorro.

Нагадаємо, 10 квітня голова Фонду державного майна України Ігор Білоус через свою сторінку у Facebook офіційно підтвердив, що написав заяву про відставку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло