Німецька Fraport отримала контроль над 14 грецькими аеропортами

Німецька Fraport отримала контроль над 14 грецькими аеропортами

Угоду підписано в рамках міжнародної фінансової допомоги Греції

У вівторок 11 квітня Греція передала контроль над 14 регіональними аеропортами німецькій компанії Fraport.

Сума угоди склала 1,234 млрд євро, це найбільший платіж в рамках приватизаційної програми Греції, про це пише видання MarketWatch.

Fraport зобов’язується 40 років забезпечувати обслуговування, експлуатацію, управління, модернізацію та розвиток аеропортів. Планується, що інвестиції компанії протягом цього періоду перевищать 1 млрд євро, включаючи 400 млн євро в найближчі чотири роки.

Уряд Греції планував знайти покупця аеропортів через міжнародний тендер, який був оголошений ще в квітні 2013 року. Fraport разом з грецькою Copelouzos Group виграли його в листопаді 2014 року. Однак договір підписали тільки наприкінці 2015 року після тривалих і напружених переговорів.

Грецькі аеропорти, про які йдеться в угоді, розташовані в тому числі на островах Кріт, Корфу, Кос, Родос, Самос, Санторіні, а також у місті Салоніки. У 2016 році вони перевезли близько 25,3 млн пасажирів, що на 9% перевищує показник попереднього року.

За умовами угоди з Fraport, аеропорти залишаються у власності Греції.

Приватизація держактивів відбувається в рамках фінансової допомоги Греції з боку міжнародних кредиторів. За умовами останньої угоди, країна повинна залучити від продажу держвласності 6 млрд євро до 2018 року.

Fraport ─ оператор міжнародного аеропорту у Франкфурті-на-Майні ─ третього за величиною в Європі. Щодня він обслуговує до 1,3 тис. рейсів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло