Світова політична криза негативно впливає на торгівлю

Світова політична криза негативно впливає на торгівлю

Гендиректор СОТ підсумовує 2016-й і робить прогнози на 2017 рік

Світова політична криза негативно впливає на торгівлю
Роберто Азеведо
Фото World Trade Organization

Світова торгівля йде шляхом розширення на 2,4% цього року, хоча спостерігається «глибока невпевненість» щодо економічних та політичних подій, особливо в Сполучених Штатах, заявила в середу Світова організація торгівлі (СОТ). Про це пише Reuters.

Діапазон зростання в цьому році коригується між 1,8 і 3,6%, з 1,8 до 3,1% у вересні минулого року, сказано в доповіді організації, при цьому є ризик того, що торговельна діяльність може пригнічуватися через відсутність ясності щодо політики уряду США.

«Ми повинні розглядати торгівлю в рамках вирішення економічних труднощів загалом, а не лише частини проблеми», ─ сказав генеральний директор СОТ Роберто Азеведо.

«Попри обережний оптимізм торгівля залишається нестабільною, й існують значні внутрішні ризики. Невизначеність зумовлена переважно політичною ситуацією», ─ сказав він на прес-конференції.

Обсяг світової торгівлі в 2016 році виріс із «стабільно низького» показника в 1,3%, найповільнішого темпу з початку фінансової кризи, до 1,7% у вересні минулого року.

«Причина неефективності торгівлі в основному через значний спад на ринках, що розвиваються, де імпорт значно впав минулого року», ─ повідомив Азеведо.

У 2018 році світова торгівля, за прогнозами, зросте в межах від 2,1% до 4%, згідно з останнім аналізом СОТ.

«Сплеск інфляції призведе до зростання відсоткових ставок, посилення фіскальної політики і заходів щодо обмеження торгівлі. Все це може зашкодити вищим темпам зростання торгівлі протягом наступних двох років», ─ попередив гендиректор СОТ.

Зазначимо, що президент США Дональд Трамп зробив скорочення дефіциту торгового балансу США ключовим напрямком його економічної діяльності, щоб наростити кількість робочих місць. З цією метою будуть переукладатися торговельні угоди з Китаєм і Мексикою.

Трамп готує розпорядження почати торгове розслідування, яке може привести до додаткових обов'язків в певних товарних категоріях, повідомив офіційний представник адміністрації Трампа в понеділок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті