НАТО - не застаріле: Трамп знову почав поважати Альянс

НАТО - не застаріле: Трамп знову почав поважати Альянс

Відбулася перша зустріч віч-на-віч президента США і генсека НАТО

НАТО - не застаріле: Трамп знову почав поважати Альянс
Фото DonaldTrump/twitter

Президент Дональд Трамп під час спільної прес-конференції з Генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом сказав, що він більше не вважає, що трансатлантичний союз є «застарілим» утворенням, як він називав його під час своєї виборчої кампанії. Про це повідомляє CNN.

Подібні заяви викликали занепокоєння серед союзників США, які хвилювалися, що відмежування США від НАТО посилить територіальні амбіції Росії в Європі.

«Я казав, що НАТО застаріле. Ні, вже не застаріле», ─ сказав Трамп у середу, посилаючись на нещодавні зусилля організації в боротьбі з тероризмом.

«Ми з генеральним секретарем провели продуктивну дискусію про те, що НАТО може посилити свою антитерористичну діяльність, ─ зауважив Трамп. ─ Я скаржився на НАТО давним-давно, відтоді вони значно змінилися і стали боротися з тероризмом».

Твердження Трампа про те, що НАТО зовсім недавно почало боротьбу з тероризмом, не відповідають дійсності. Альянс відіграє центральну роль в Афганістані протягом більше десяти років. Після терористичних атак 11 вересня 2001 року США застосували статтю 5 Зведення законів НАТО ─ положення, що закликає до колективної оборони. Відтоді багатотисячні війська НАТО розгорнуті в Афганістані для боротьби з терористичними групами в країні.

Ця зустріч стала першим спілкуванням Трампа віч-на-віч із Йенсом Столтенбергом, лідером НАТО. Обидва політики знову зустрінуться в травні, коли Трамп відвідає штаб-квартиру Альянсу в Брюсселі для переговорів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті