Нацбанк знизив облікову ставку до 13%

Нацбанк знизив облікову ставку до 13%

Пом’якшенню монетарної політики сприяв загальний прогноз інфляції та баланс ризиків

Правління НБУ ухвалило рішення від 13 квітня 2017 року №232-рш «Про розмір облікової ставки» щодо зниження облікової ставки до 13% річних з наступної п’ятниці, 14 квітня 2017 року.

Відновлення циклу пом’якшення монетарної політики узгоджується із необхідністю досягнення цілей щодо інфляції у 2017-2019 роках та підтримає темпи економічного зростання, впевнені у прес-службі Нацбанку.

Зазначається, що споживча інфляція у березні 2017 року становила 15,1% у річному вимірі.

Фундаментальні фактори інфляції залишалися контрольованими. Поміркована фіскальна і монетарна політика та поліпшення інфляційних очікувань стримували прискорення базової інфляції (6,3% у річному вимірі в березні 2017 року).

Національний банк прогнозує, що інфляція у 2017-2019 роках перебуватиме в межах оголошених цільових орієнтирів. Так, прогноз інфляції на 2017 рік залишається на рівні 9,1%, а на 2018-й – 6,0%. У 2019 році споживча інфляція має знизитися до 5,0%, прогнозують в НБУ.

При цьому базова інфляція на кінець року буде на рівні 6,5% – близькому до поточного.

Блокада переміщення товарів через лінію розмежування з ОРДЛО не буде мати суттєвого впливу на рівень споживчої інфляції.

Але у 2017 році уповільниться до 1,9% зростання економіки. Погіршення прогнозу зумовлено очікуванням, що блокада на сході країни та втрата виробничих потужностей на підприємствах, розташованих на непідконтрольних територіях, призведуть до падіння промислового виробництва в окремих галузях. Зокрема, в металургії, видобувній промисловості, виробництві коксу та електроенергетиці.

«Зміна ставки НБУ проводить в рамках інфляційного таргетування, НБУ не міняв ставку останніх кілька місяців і вона була 14%. Зараз в рамках монетарного пом'якшення ставка була знижена до 13%. В цілому це позитивний процес який говорить про те, що інфляційні очікування в рамках прогнозу на 2017 рік підтверджуються. Облікова ставка це індикатор роботи економіки. Чим вона вища тим гірше стан. Найбільш екзотична ставка була влітку 2015 року і становила 30% річних. (облікова ставка ЄЦБ плаває на рівні сотих відсотка)», – коментує член ЕДК Олег Пендзин.

Проте аналітики Нацбанку прогнозують, що у 2018-2019 роках зростання реального ВВП прискориться до 3,2% та 4,0% відповідно.

Загалом, на думку правління Національного банку, прогноз інфляції та баланс ризиків є визначальним для подальшого пом’якшення монетарної політики.

Відповідно, правління НБУ прийняло рішення про зниження облікової ставки до 13%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті