НАТО розмістила свій батальйон у Польщі

НАТО розмістила свій батальйон у Польщі

«Ми чекали цього з часів Другої Світової», - Анджей Дуда

НАТО розмістила свій батальйон у Польщі
фото ТСН

Відтепер війська НАТО боронитимуть східні кордони Польщі від можливої агресії з боку Росії.

У четвер на полігоні Ожиш на північному сході Польщі (поблизу кордону з РФ – ред.) відбулося офіційне привітання батальйонної бойової групи НАТО, яка складається з американських, британських і румунських військовослужбовців під командуванням США, повідомляє Укрінформ.

Рішення про розміщення багатонаціональних з'єднань НАТО в Польщі і ще трьох країнах Балтії було прийнято під час варшавського саміту НАТО в липні 2016 року. Ще три батальйони з'являться в Естонії, Латвії та Литві. Мета батальйонів – відбити атаку агресора у перші години, поки не прибудуть основні сили.

Польський батальйон складається з військових національної армії, солдатів зі США, Великої Британії, Румунії та Хорватії.

«Ось ми стоїмо перед батальйоном НАТО на польській землі. На цей момент чекало ціле покоління поляків з часів закінчення Другої світової війни. Покоління, яке хотіло жити у вільному, справедливому, солідарному, демократичному світі, вільному від радянської окупації», – проголосив президент Польщі Анджей Дуда.

Головнокомандувач сил НАТО в Європі Кертіс Скапарротті наголосив, що розміщення військ у Польщі є найбільшим від моменту завершення «холодної війни». За його словами, це чіткий сигнал потенційному агресору про те, що всі країни Альянсу працюють разом для відбиття будь-якої атаки проти них.

Як повідомлялося в ЗМІ, 8 квітня президент України Петро Порошенко затвердив програму співпраці з НАТО на 2017 рік. Програма передбачає політичний діалог України та співпрацю з НАТО, посилення обороноздатності завдяки потужностям Альянсу, протидію російській агресії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті